Lovro Štrbinić • nedjelja, 09.01.2011.

Nakon što je jučerašnjim slavljem Barcelona pobjegla na pet bodova prednosti madridski Real je današnjom pobjedom smanjio tu razliku na dva boda. Na Santiago Bernabeu je bodove ostavio Villarreal iako je u dva navrata vodio u večerašnjoj utakmici.

U 18. kolu španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Real Madrida su na rasporedu imali domaći ispit protiv trećeplasiranog Villarreala. Momčad koja ove sezone dobro plovi prvenstvenim vodama se pokazala izuzetno neugodnom i u Madridu, ali na koncu je trostruki strijelac Cristiano Ronaldo bio nezaustavljiv za braniče gostiju.

Dvoboj je počeo loše za domaćine i u sedmoj minuti je na asistenciju Rossija goste u vodstvo doveo Cani. Ipak, samo tri minute je Villarreal uživao u vodstvu jer je vrlo brzo Özil pronašao Ronalda, a ovaj načeo mrežu gostiju za rezultatsko poravnanje.

Vezane vijesti

Nakon 18 minuta igre uslijedio je novi šok za domaće navijače jer je Ruben iskoristio dodavanje Bruna i lob udarcem svladao Casillasa. Drugo minimalno vodstvo žute podmornice zadržalo se na semaforu do posljednje minute prvog dijela kada Ronaldo glavom pogađa mrežu nakon centaršuta Alonsa.

U drugom dijelu je Real dugo lomio otpor protivnika i nakon nekoliko promašenih prilika, u kojima je glavni akter uglavnom bio Benzema pogodak za 3:2 pao je u 79. minuti susreta. Cristiano Ronaldo je nakon jedne gužve u kaznenom prostoru gostiju uzeo loptu i iz okreta pogodio za prvo vodstvo Madriđana na današnjoj utakmici.

Dvadeset minuta prije kraja dvoboja u igru je ušao i Kaka, a upravo je taj igrač postavio konačan rezultat osam minuta prije kraja kada je iz blizine u mrežu pospremio loptu ubačenu od strane danas veličanstvenog Portugalca. Bio je ovo četvrti poraz Villarreala ove sezone, dok su igrači Reala po 15. put napustili teren uzdignutih ruku.

U kasnijem večerašnjem dvoboju Valencia je minimalnom pobjedom došla do sva tri boda na gostovanju kod Levantea. Pobjednički pogodak postigao je Mata u 83. minuti na asistenciju Vicentea te se tako iskupio za promašeni jedanaesterac iz 27. minute dvoboja. Ovakvim raspletom Valencia je zadržala četvrto mjesto na tablici.

• Obrisan korisnik10.01.2011. u 21:17
    Ipak Messi Messi Messi, najbolji igrač svijeta !!!
  • ZoSo10.01.2011. u 16:11
    Ajde, konačno sam se i ja registrirao.Uglavnom, čitam ove komentare A&A i torresa i smijem se. Jedan navija za Barcelonu, drugi opet vuče za Real, ali dečki pretjeruju.Osobno sam fan Barcelone od malih nogu, ali treba priznati da je Ronaldo u ubitačnoj formi zadnjih utakmica i to je to... [više na forumu]
    ZoSo
  • Obrisan korisnik10.01.2011. u 15:26
    ma kako god da je...Ronaldo je ove sezone nezaustavljiv,nemora svaki njegov gol biti slobodnjak s 30 metara u rašlje,ili dribling trojice i super lob,može se nekad i skrumpirat,al opšet je prejak ove sezone...naviojač sam Man.Utd ali ove sezone je nezaustvljiv...
  • Obrisan korisnik10.01.2011. u 14:45
    Normalno Barcin fan, mogao sam i misliti...De FOAD!!!