Primera División, 18. kolo, 08.01.2011, 22:00 h
Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña 0:4 Barcelona
Barcelona

Ante Zovko • subota, 08.01.2011.

S pola snage je Barcelona odnijela bodove iz La Corune. Dominantnom je predstavom ostavila domaćina praktički bez ijedne prave prilike i utrpala mu četiri komada.

Ni kiša nije spriječila gledatelje u La Coruni da ispune Riazor koji je tijekom cijele utakmice davao vatrenu podršku domaćim nogometašima, ali i oni su morali priznati da su jednostavno bili nadigrani.

Kako je zbog Kupa kralja u siječnju ritam ubitačan, Guardiola je odlučio odmoriti Xavija, Busquetsa i Alvesa, ali ni to nije promijenilo klasičnu Barceloninu igru.

Od samog početka prvak je nametnuo svoj ritam potiskujući Deportivo na njegovu polovicu. Dugo je Barcelona kružila tražeći rupu u domaćoj obrani, ali je prvu pravu priliku dočekala u 26. minuti. David Villa znalački je izbjegao zaleđe, Messi mu je asistirao sjajno tempiranom loptom, a napadač zabija kroz noge Daniela Aranzubije.

umalo repriza

Eric Abidal u srijedu je u Kupu kralja postigao svoj drugi gol u karijeri, prvi za Barcelonu. U 38. minuti je zabio treći, nalik onome koji je postigao Athleticu, ali je ovaj poništen zbog zaleđa.

Kako je Barcelona imala 70 posto posjeda lopte, domaći nisu imali mnogo prilika. Za jednu od rijetkih pobrinuo se Perez pred kraj poluvremena udarcem s tridesetak metara, ali nije ozbiljnije zabrinuo Valdesa.

Ako su igrači Deportiva imali ikakve nade u barem bod, vjerojatno ju je ubio Lionel Messi fantastičnim pogotkom u 51. minuti. S nekih 25 metara iz slobodnog udarca poslao je neobranjivu loptu koju je Aranzubia samo mogao promatrati i proklinjati zlu sreću.

Navijačka potpora nije jenjavala, ali nije ni Barcelonina pas-igra. Gosti su s dva gola u džepu počeli unedogled se dodavati bez posebne želje da krenu naprijed dovodeći Deportivove igrače do očaja. A kad se otvorila prilika, iskoristio ju je Iniesta. Zaletio se s desne strane šesnaesterca i poslao loptu u dalji kut. Ni minuta nije prošla, a rezultat je odjednom udvostručen. Brzu akciju Messija i Bojana lobom za 4:0 zaključio je Pedro.

Barcelona je tako uspjela ostvariti nekoliko ciljeva. Bez velike muke uzela je tri boda i stavila Real Madrid pred derbi s Villarrealom pred imperativ pobjede, a Guardiola je uspio odmoriti ključne igrače za naporni siječanjski raspored. Već u srijedu očekuje ih ogled četvrtfinala Kupa kralja protiv Betisa na Camp Nou.

• Obrisan korisnik10.01.2011. u 09:40
    Pa vidit ćemo, morat će se naučit od malo napravit puno jer puno je znalaca u Barci, najbitnije ga je uklopit u sustav.
  • Obrisan korisnik10.01.2011. u 00:44
    Ibrahim će razvaljivati, vidjećete, gledao sam ga uživo prije 3-4 mjeseca na Phillips Areni sa Samdorijom 1-1. Momak veze po terenu, vukao je strahovito i najzaslužniji što su izjednačili tu tekmu pred sam kraj. Mislio sam da će ga Wenger dovesi u arsenal, jer on inače ne plaća skupo dobre igrače i... [više na forumu]
  • The Phantom10.01.2011. u 00:32
    Affelay ne bi triba u početku puno igrati bez obzira na to kad Xavi ne igra jer je tek stiga. Bolje da malo bolje upozna ekipu kroz treninge nego ga odma gurnuti na teren. Thiago je budućnost i dosta uigraniji od njega, ali pomalo , lako bi Affelay moga bit dobar igrač u Barci. U najgoru ruku... [više na forumu]
    The Phantom
  • Obrisan korisnik09.01.2011. u 19:14
    Cilu utakmicu sam čeka Affelaya... Nažalost dobio je samo 10 min. Al skupa su ušli on i Thiago. I bilo je zanimljivo gledat ih usporedno. Vidi se da je Ibrahim malo pod tremom, ali se vidi i da nije proša puno Guardiolinih treninga. Previše dodira s loptom, dok Alcantara i svi ostali igraju brzo iz... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.01.2011. u 16:12
    potpisujen irilova.. a ako si i dalje uvjeren da su to amateri niko te ne tira da gledaš tu ligu i čitaš i komentiraš članke o njoj.. imaš članaka o talijanskoj i engleskoj ligi pa aj tamo i obasipaj ih svojim dubokoumnim komentarima..