Visoke pobjede Mallorce i Espanyola

Marin Pintur • nedjelja, 09.01.2011.

Osamnaesta dionica španjolske Primere je u nedjelju popodne nastavljena s četiri susreta. Uvjerljive domaće pobjede su upisali Mallorca i Espanyol, dok su druge dvije utakmice završile podjelom bodova.

Mallorca je uzvratila Almeriji za izbacivanje iz Kupa kralja. Kako su oba dvoboja u kupu završila rezultatom od 4:3 za Almeriu, tako se opet očekivao efikasan susret između ove dvije momčadi. Postignuta su četiri zgoditka, međutim kao pobjednik je ovog puta izašla Mallorca. Već nakon prvog poluvremena domaći su imali prednost od dva pogotka, a strijelci su bili Ramis u 12., te Victor u 37. minuti. Nadu je gostima vratio Crusat u 66. minuti, međutim već je nakon sljedećeg napada Mallorce bilo 3:1, sretan je bio Lopez. Visoku pobjedu je zaokružio Pereira pri kraju utakmice.

Izuzevši poraz od Barcelone, Espanyol je ostvario maksimalan učinak na svojem stadionu. Sedma žrtva ove sezone je bila Zaragoza koja će se i dalje grčevito boriti za ostanak u Primeri. Igrači Espanyola su pitanje pobjednika riješili već u prvom dijelu dvoboja. Tri različita strijelca, Osvaldo, Luis Garcia i Vazquez su se pobrinuli za lagodniji nastavak utakmice. Četvrti pogodak je djelo Sergia Garcie u 87. minuti. Espanyol je trenutno na odličnom petom mjestu .

Vezane vijesti

Racing i Sporting su podijelili bodove, ali puno će zadovoljniji biti gosti koji su do boda došli u posljednjim trenucima susreta. Zanimljivo, oba pogotka su djelo Sportingovih igrača jer je u 30. minuti loptu u vlastitu mrežu pospremio branič gostiju Gregory. Sporting je imao više prigoda tijekom utakmice, te je do zasluženog izjednačenja stigao u sudačkoj nadoknadi kada je svoj sedmi zgoditak ove sezone postigao Diego Castro. Mate Bilić nije bio ni na klupi Sportinga.

Remijem, i to onim najnepopularnijim, je završio i susret Osasune i Getafea. Iako su gosti imali više prigoda tijekom utakmice, podjelom bodova mogu biti zadovoljne obje momčadi.