Roma blizu samog vrha

Ivana Spahija • subota, 22.01.2011.

Prva tri susreta 21. kola Serie A nisu ponudila iznenađenja, sve tri pobjede otišle su na stranu momčadi domaćina. Roma je na svom Olimpicu rutinski svladala neugodnu momčad Cagliarija i uzela važna tri boda za trenutni uspon na drugo mjesto na ljestvici. Palermo je u posljednji čas ugrabio bodove Bresci, a kod kuće je slavila i Parma pobjedom nad Catanijom...

Nogometaši Rome rutinski su odradili domaći dvoboj s Cagliarijem, rezultatom 3:0 uzeli su vrijedna tri boda za nastavak borbe za Scudetto i trenutno su došli na drugo mjesto na ljestvici te imaju tri boda zaostatka za vodećim Milanom, koji ima i utakmicu manje. U dvoboju u kojem su obje momčadi imale dosta prilika za pogotke, Roma je iskoristila tri i uzela je važna tri boda u borbi za naslov prvaka.

Roma je vratima gostiju zaprijetila već u drugoj minuti, dobro je gađao Totti, još bolje blokirao vratar Cagliarija Agazzi. Dvije minute kasnije uzvratili su i gosti, Cossu je dobrim pokušajem prilično zagrijao čuvara mreže Rome Julija Sergija. U 20. minuti dosuđen je jedanaesterac za Romu zbog prekršaja Caninija nad De Rossijem, a Totti je s bijele točke loptu sigurno poslao u mrežu i Romi donio vodstvo od 1:0.

Roma je do drugog pogotka mogla doći u 39. minuti susreta, ali je pokušaj Tottija s ruba prostora završio malo iznad gola Cagliarija. Minutu kasnije svoj je udarac isprobao i Borriello, no na to je spreman bio Agazzi. Cagliari je do prilike za izjednačenje došao u 44. minuti, udarac Agostinija izvana je prevario Julija Sergija, ali je pravovremeno reagirao Mexes i otklonio opasnost pred vratima Rome.

Početkom drugog dijela agresivniji su bili nogometaši Cagliarija, koji su do pogotka mogli doći u 47. minuti, ali je udarac Cossua uspio neutralizirati Mexes. Dvije minute kasnije ponovno su zaprijetili gosti, Nainggolan je iz daljine potražio vrata Rome, ali je loptu neprecizno poslao nekoliko centimetara pokraj gola. Cagliari je novu priliku za izjednačenje propustio u 65. minuti kada je Acquafresca zakasnio na dobro ubacivanje Pisanua.

Seriju dobrih pokušaja gostiju Rimljani su prekinuli u 69. minuti kada je odličan udarac De Rossija gotovo čudesno zaustavio Agazzi. Samo minutu kasnije zatresla se mreža Cagliarija, nakon izvedenog udarca iz kuta, Juan je glavom loptu poslao prema vratima, a na pravom se mjestu našao Perrotta i pospremio je u mrežu za vodstvo Rome od 2:0. Uspješnu večer Rome na Olimpicu zaključio je Menez pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 3:0 i vrijedna tri boda za trenutni uspon na drugo mjesto na ljestvici.

Nogometaši Parme kod kuće su rezultatom 2:0 svladali susjeda na ljestvici, Cataniju, i uzeli tri boda za uspon na 11. mjesto. Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, uz nešto veću angažiranost domaćina, koja je okrunjena pogotkom početkom drugog dijela, točnije, u 56. minuti susreta.

Valiani je dobro uposlio Angela, koji je loptu poslao prema mreži gostiju, a u mrežu ju je sigurno pospremio Candreva za vodstvo Parme od 1:0. Sedam minuta kasnije Giovinco je lijepim pogotkom iz slobodnog udarca matirao gostujućeg vratara Andujara i postavio rezultat na konačnih 2:0 za sva tri boda Parmi, koja se nakon ove pobjede uspela na 11. mjesto na ljestvici, dok je Catania ostala na 16. mjestu.

Kasnu pobjedu na domaćem terenu ugrabila je momčad Palerma, koja je s minimalnih 1:0 uzela bodove Bresci pogotkom u samoj završnici dvoboja. Obje su momčadi u ovom susretu imale nekoliko solidnih prilika za pogodak, gosti su vodstvu najbliže bili u 51. minuti kada je Caracciolo pogodio gredu gola Palerma.

Sicilijanci su u vodstvo mogli doći u 58. minuti, ali je dobar pokušaj Migliaccija jedva ukrotio Arcari. Ipak, gostujući vratar je kapitulirao u 87. minuti susreta, Bovo je lijepim pogotkom iz slobodnog udarca pronašao put do mreže Brescie i postavio rezultat na konačnih 1:0 za vrijednu pobjedu Palerma koja ga stavlja na sedmo mjesto na ljestvici. Brescia je nakon ovog poraza ostala na 19. mjestu.