Milan 2:0 Cesena
Cesena

Milan slavio, ozljeda Neste

Damir Žbulj • nedjelja, 23.01.2011.

U posljednjem susretu 21. kola talijanske Serie A nogometaši Milana ugostili su slabašnu ekipu Cesene, a do očekivane pobjede su stigli teže nego što bi se to od vodeće momčadi prvenstva moglo očekivati.

Nakon što su prije samo nekoliko dana, u talijanskom Kupu, Bari sa San Sira ispratili s tri pogotka u njihovoj mreži, Milanovi navijači su protiv Cesene trebali pričekati 90 minuta da netko od njihovih ljubimaca pospremi loptu u protivničku mrežu.

Cesena je u prvom dijelu prvenstva iznenađujuće porazila Milan na svom travnjaku s 2:0, ali nogometaši vodeće ekipe prvenstva u 21. kolu uzvratili su jednakom mjerom te su slavili s identičnim rezultatom.

Gostujući nogometaši odlično su otvorili susret računajući na element iznenađenja, ali udarac Malonge teško mukom brani Abbiati. U 11. minuti ponovno glavnu riječ vode Cesena i Malonga, ali njegov pokušaj, nakon što je na putu prema vratima Abbiatija pogodio nekog od igrača Milana, umjesto u mreži završava u korneru.

Nakon 17. minuta igre Cesena je ponovno u prilici, a nakon slabe reakcije Antoninija, udarac Schelotta brani ponovno Abbiati. Nakon 20 minuta, igru je zbog ozljede ramena morao napustiti Nesta, a na terenu ga je zamijenio Papastathopoulos

Milan je prvi put opasnije zaprijetio u 26. minuti. Nakon lijepe akcije u prilici se našao Robinho, ali Antonioli brani njegov udarac. Četiri minute kasnije solo akciju Ibrahimović ne uspijeva pretvoriti u pogodak.

Milan je u tim minutama opasno prijetio te nakon kornera u 33. minuti Antonini ne uspijeva pogoditi okvir gola. Pet minuta prije isteka prvog poluvremena u prilici se našao i Cassano, ali udarac s ruba kaznenog prostora odlazi preko gola Cesene.

Ibrahimović je, nekoliko napada kasnije, glavom propustio svladati Antoniolija. Ipak, što nije pošlo za nogom igračima Milana, uspio je u posljednjoj minuti prvog dijela napraviti Pellegrino, jer loptu šalje u vlastitu mrežu.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela veliku priliku propustio je i Yepes, ali njegov pokušaj netko iz obrane gostiju čisti s gol linije te se na odmor odlazi minimalnim vodstvom Milana.

U nastavku susreta igrači Milana su kontrolirali susret, ali do izjednačenja zamalo dolaze gosti u 76. minuti. Bogdani, koji je bio strijelac i u prvom ovosezonskom susretu ovih protivnika, se našao u odličnoj prilici, ali Papastathopoulos u posljednji trenutak izbija loptu ispred napadača Cesene.

Minutu kasnije Robinho je u prilici riješiti susret, ali Antonioli ponovno brani njegov udarac. U prvoj minuti sudačke nadoknade Robinho je napokon svladao vratara Cesene, ali njegov udarac završava u vratnici. U posljednjim trenucima susreta Milan ipak dolazi do drugog pogotka. Robinho se ovaj put odlučuje za asistenciju, pronalazi Ibrahimovića, koji odličnim udarcem, iskosa s desne strane, šalje loptu u mrežu.

Milan je ovom pobjedom sačuvao prednost na vrhu poretka jer njihov prvi pratitelj, Napoli, nakon 21. odigranog kola i dalje zaostaje četiri boda.

• Obrisan korisnik24.01.2011. u 14:48
    e da, kad je milan onda je teskom mukom dobio 2-0, a da je barcelona bilo bi poletna barcelona uvjerljivo svladala slabasnu momcad.daj molin te, gade se vise
  • Obrisan korisnik24.01.2011. u 14:05
    a dobro naviko sam da se uvjek umanjuju pobijede Milana ..
  • Obrisan korisnik24.01.2011. u 10:57
    točno to.. drugo poluvreme abbiati nije primio loptu u ruke. a nije uspio spomenuti da je Thiago Silva cijelu utakmicu igrao na mjestu zadnjeg veznog.
  • Obrisan korisnik24.01.2011. u 08:04
    ajde damire ne trabunjaj, teskom mukom, moglo je bit 14-2 za milan. pogledat utakmicu a ne prepisivat izvjestaje