Lovro Štrbinić • nedjelja, 30.01.2011.

Nedjeljni program 21. kola Primere donio je jedno veliko iznenađenje. Favorizirani Real Madrid je na gostovanju u Pamploni izgubio 1:0 i tako uvelike umanjio svoje šanse da zasjedne na vrh prvenstvene ljestvice. U ranijoj utakmici dana Athletic Bilbao je iznenadio drugi madridski klub.

U zadnjih nekoliko kola Real Madrid nije prikazivao previše uvjerljivu igru i već je protiv Almerije prosuo bodove koji su ga doveli u situaciju da zaostaje za vodećom Barcelonom četiri boda. Nakon odrađenog 21 kola taj zaostatak je još veći, a ponajveće zasluge što on iznosi velikih sedam bodova imaju igrači Osasune. Naime, oni su danas s minimalnih 1:0 nanijeli Realu drugi ovosezonski poraz. Iako do kraja natjecanja ima još 17 kola već sad se može reći da Mourinhu i igračima treba pravi pothvat da osvoje ovosezonsko izdanje Primere.

U Pamploni je Kraljevima uzaludna bila i terenska inicijativa koja je pogotovo dolazila do izražaja u drugom dijelu utakmice, ali je i tad bila jalova. Najveća prijetnja za domaćine dolazila je uglavnom od strane Ronalda i Benzeme, a priliku da nešto pokaže dobio je i Adebayor ušavši u igru u 66. minuti dvoboja.

Ipak, ono što nisu uspjeli igrači Reala pošlo je za nogom nogometašima Osasune. U 62. minuti Carlos Aranda je lijepo prihvatio jednu loptu na dvadesetak metara od gola i potom je još ljepše proslijedio Javieru Camunasu koji se našao sam pred Casillasom. Plasiranim udarcem poslao je loptu od vratnice u mrežu i do kraja dvoboja njemu i suigračima na umu je bilo samo čuvanje vlastitih vrata. S koliko želje su to radili pokazuje i podatak da su zaradili čak osam žutih kartona, od čega pet u posljednjih pola sata igre.

U utakmici koja je odigrana dva sata prije dvoboja u Pamploni Athletic Bilbao je s 2:0 svladao Atletico u Madridu. U 39. minuti dvoboja crveni karton dobio je Perea iz redova domaćina, ali dosuđeni jedanaesterac u pogodak nije uspio pretvoriti Fernando Llorente. No, pet minuta kasnije Toquero je iskoristio dodavanje Iraole i zabio za vodstvo gostiju. Na 2:0 povisio je isti igrač u 64. minuti susreta, a i tad mu je za pogodak asistirao isti igrač. Ovakvim ishodom Athletic je zadržao šestu poziciju na tablici, dok je madridski Atletico ostao dvije pozicije niže.

• irilov31.01.2011. u 19:55
    također najbokje želje baskima! kad je el capitan u finalu kupa prije 2 godine na mestalli u jednoj ruci nosija senyeru a u drugoj euskadi...!
    irilov
  • Obrisan korisnik31.01.2011. u 19:31
    bravo carevi!! ajmo po ligu prvaka!!! još da je Llorente zabio penal, imao bih par živaca više...
  • Obrisan korisnik31.01.2011. u 15:02
    e ta konstatacija stoji, 8 nije bilo nikakako, a u clasico su ušli poravnati.
  • Obrisan korisnik31.01.2011. u 14:35
    da sam sebe ispravim, ipak nije bilo 8 bodova nego najveca prednost barce je bila 5 bodova(21 kolo),ali je istina da sa imali po 77 bodova oboje prije direktnog okrsaja
  • irilov31.01.2011. u 14:31
    evo da se i ja "upišem"- ja više manje redovito gledan barcu B, a onda valjda ne moran ništa govorit za prvu ekipu, jel da... a di je još i jure...on je zadnji od nas bija na campu...mislim da je idući rodman...