Mario Glasnović • subota, 29.01.2011.

Barcelona nije dopustila iznenađenje i osvetila se Herculesu za poraz od prije nekoliko mjeseci. Katalonci su slavili u gostima rezultatom 3:0. Dva pogotka postigao je Leo Messi.

U prvih desetak minuta Barcelona je najviše prijetila preko Lea Messija i Davida Ville, no mreže su mirovale. U 21. minuti dobru prigodu je imao i Pedro, ali nije se najbolje snašao i ostalo je 0:0.

Neslavan povratak

Kapetan Herculesa i bivši igrač Intera, Villarreala i Valencije, Francisco Javier Farinos, vratio se nakon sedam mjeseci stanke. Njegov povratak bučno je pozdravila domaća publika, no Farinos se nije proslavio. Ušao je u 68. minuti, a 17 minuta kasnije dobio je drugi žuti karton i u suzama napustio teren.

Vezane vijesti

Domaćini su preko Trezegueta i Nelsona Valdeza pokušali zaprijetiti Victoru Valdesu, ali gostujući vratar uspio je sačuvati svoju mrežu.

Barcelona je dominirala i igrala vrlo dobro, no nisu uspjeli probiti čvrstu obranu Herculesa. Bilo je i nekoliko grubih startova, od kojih treba izdvojiti grubi prekršaj Aguilara nad Iniestom u 33. minuti. Kolumbijski veznjak je kažnjen žutim kartonom, a Iniesta se na svu sreću nije ozlijedio.

U 42. minuti Xavi je sjajno poslužio Pedra koji je preciznim udarcem matirao domaćeg vratara Calatayuda i donio Barceloni vodstvo od 1:0. S tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Drama u La Coruni

Nevjerojatna utakmica igrala se u La Coruni, na stadionu Riazor. Domaćin je najprije vodio 2:0, pogocima Lassada, a imao je i igrača više jer je isključen vratar Seville Palop.

Pravi podvig napravila je gostujuća momčad, u 16 minuta je golovima Negreda i Escudea okrenula rezultat i povela s 3:2. Kada se činilo da će Sevilla otići s tri boda, radost navijačima Deportiva donio je Laure u 87. minuti i postavio konačni rezultat ove sjajne utakmice.

U drugome dijelu se nastavlja dominacija Barcelone. Guardiolini izabranici su bili bolja momčad, ali domaćini se nisu predavali i htjeli su opet iznenaditi kao prije nekoliko mjeseci.

Vrlo dobru šansu imao je Messi u 76. minuti, njegov udarac sjajno brani domaći vratar, a na odbijenu loptu dolazi Abidal koji nije precizan i gađa pored gola.

Mreže su mirovale do 87. minute. Barcelona je tada u dvije minute postigla dva pogotka i potvrdila svoju dominaciju. Strijelac oba gola bio je Messi, a dva puta mu je asistirao Dani Alves. Argentinac je ove sezone ukupno postigao 37 golova u svim natjecanjima. Sa svoja dva pogotka postavio je konačni rezultat i donio Barceloni nova tri boda.

• Obrisan korisnik30.01.2011. u 13:22
    slijedi rusenje realova rekorda o uzastopnim pobjedama,po 15 je sad a u sub.bi tribalo rjesit atletica za jos neki povijesni podatak u barcinoj vitrini...
  • Obrisan korisnik30.01.2011. u 12:27
    pedro kick ass
  • Obrisan korisnik30.01.2011. u 11:40
    Messi igrao sa pola snage,nemože uvjek odigrati genijalno,ali i takav polovičan zabi dva komada,takav je Messi,najbolji.
  • Obrisan korisnik30.01.2011. u 11:13
    svađate se tu zabezveze, Barcelona je pobijedila i to je najvažnije, jedan gol simo tamo vauu... ugl, Messi ruši lanjski rekord 100% ; )) NAPRIJED BARCA! SAMO TAKO DALJE IGRAJTE !  Bravo Messi : ))
  • Obrisan korisnik30.01.2011. u 07:33
    Krivi naslov.Ovaj put na krilima Pedra i Alvesa, rekao bih.Mali Pedro je nevjerojatan.