Primera División, 21. kolo, 30.01.2011, 21:00 h
Espanyol 0:1 Villarreal
Villarreal

Vrijedna pobjeda Žute podmornice

Marin Pintur • nedjelja, 30.01.2011.

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 21. kola španjolske Primere Villarreal je ostvario značajan uspjeh i slavio na gostovanju kod Espanyola...

U važnom dvoboju za rasplet situacije na vrhu ljestvice Žuta podmornica je bila bolja od svojih večerašnjih domaćina Espanyola s 0:1. Pogodak odluke je stigao u posljednjoj minuti prvog poluvremena, a strijelac je bio Giuseppe Rossi. Na taj je način Villarreal napravio veliki korak prema osiguravanju treće pozicije u Primeri. Ovaj uspjeh dobiva više na značaju ako se zna da je Espanyol u dosadašnjem tijeku prvenstva na domaćem terenu ostvario sve pobjede osim susreta protiv Barcelone.

Gosti su bolje otvorili dvoboj, te su u prvih desetak minuta vrataru domaćih Kamenom zaprijetili Marchena i Gonzalo. Uslijedilo je razdoblje bolje igre domaćih, međutim, bez dovoljno preciznosti da bi se dobre situacije pretvorile u vodstvo.

Kada se očekivao odlazak na odmor bez rezultatskih promjena, ukazao se bivši napadač Manchester Uniteda i odličnim udarcem lijevom nogom iz vrlo teške pozicije svladao Kamenog. Takav snažan i precizan udarac je iznenadio mnoge na stadionu, a čini se i vratara Espanyola. U najbolje moguće vrijeme Talijan je 12. zgoditkom ove sezone doveo svoju momčad u prednost.

Tijekom drugog dijela nije viđeno mnogo prilika za postizanje pogodaka. Mogao je Rossi podebljati svoj golgeterski konto i povećati prednost Villarreala, ali je u 67. minuti Kameni ipak bio uspješniji. Villarreal je od svojih domaćina bio bolji upravo za jedan pogodak te s odličnim igrama nastavljaju svoj pohod prema osvajanju trećeg mjesta iza Barcelone i Reala.