Sporting uvjerljivo svladao Mallorcu

Josip Piršljin • subota, 29.01.2011.

U prvim utakmicama 21. kola španjolskog nogometnog prvenstva domaće pobjede upisali su Levante i Real Sociedad, dok su u gostima uspješniji bili Sporting protiv Mallorce i Zaragoza u susretu s Malagom.

Mallorca je na svom terenu očekivala nova tri boda protiv Sportinga, no gosti iz Gijona došli su do svoje treće uzastopne pobjede u Primeri i time se popeli na 12. mjesto na tablici. Trener Sportinga Manuel Preciado nije uvrstio Matu Bilića u sastav za ovu utakmicu.

Gostujuća momčad sjajno je ušla u susret pošto je već u trećoj minuti povela pogotkom Diega Castra. Mallorca je krenula po izjednačenje, no do novog pogotka ponovno dolazi Sporting. U 61. minuti autogol postiže Kevin Garcia Martinez, a samo šest minuta kasnije za 3:0 pogađa Andre Castro. Do kraja susreta ekipa Michaela Laudrupa uspjela je primiti još jedan gol, a strijelac je bio Nacho Novo.

Malaga je pred svojim navijačima tražila bijeg iz zone ispadanja protiv Zaragoze, ali sastav Manuela Pellegrinija upisao je svoj 14. poraz ove sezone. Domaća momčad prva je došla do vodstva, no gosti iz Zaragoze preokreću rezultat u svoju korist.

U 16. minuti Malagu je u vodstvo doveo Portugalac Duda, no Zaragoza je uspjela izjednačiti pet minuta prije kraja prvog poluvremena kada se u strijelce upisao Nicolas Bertolo. Potpuni preokret Zaragozi donosi Florent Sinama Pongolle zgoditkom pred kraj susreta, u 87. minuti.

Levante je nakon pet uzastopnih poraza u prvenstvu konačno došao do pobjede protiv Getafea. Nogometaši iz Valencije slavili su s 2:0 i s osvojena tri boda pobjegli sa samog dna ljestvice. Nakon 0:0 u prvom poluvremenu, domaći igrači proigrali su u nastavku susreta. Najprije je u 47. minuti Levante u vodstvo doveo Valdo, a Felipe Caicedo sedam minuta kasnije povisuje na konačnih 2:0 protiv gostiju iz Madrida.

Real Sociedad nije imao previše problema protiv Almerije, pretposljednje momčadi Primere. Do nove pobjede i devetog mjesta na tablici nogometaši iz San Sebastiana došli su pogocima Ansotegija u 45. minuti i Tamuda 12 minuta prije kraja susreta. Almeria je upisala svoj deseti ovosezonski poraz, a skupila je tek tri pobjede.