Mravi uvjerljivo u finale

Iz Košarkaškog centra Dražen Petrović:Mirza Seferagić • srijeda, 09.02.2011.

KK Zagreb i Cibona nisu odigrali dramatičnu utakmicu kakva je bila ona između Cedevite i Zadra, no uzbudljivosti nije nedostajalo. Na koncu su uvjerljivu i zasluženu pobjedu upisali Mravi s 93:86 te su tako dobili priliku obraniti prošlogodišnji naslov prvaka Kupa Krešimira Ćosića.

Košarkaši Zagreba su puno kvalitetnijom igrom u obrani u prvom poluvremenu stigli do velikog i zasluženog vodstva. Momčad Mladena Erjavca je i u napadačkoj igri pokazala više od igrača Dražena Anzulovića koji nisu imali rješenja za vrlo raspoloženog Luku Žorića te Joshuu Heytvelta.

Prvo veće vodstvo u prvoj četvrtini Mravi su ostvarili tricom Damira Mulaomerovića (14:8), a do kraja prvih deset minuta igre ta se prednost povećala i na +9 (28:19). U drugoj su četvrtini Mravi nastavili povećavati tu prednost do najvećih +20 (54:34) polaganjem Krune Simona.

U prvom dijelu Cibonu je donekle u igri držao vrlo raspoloženi Goran Vrbanc, no niti njegovih 11 poena u prvih 20 minuta nije puno toga promijenilo u samom rezultatu. Žorić je u prvom poluvremenu postigao 13 poena uz osam skokova dok je Heytvelt dodao deset poena uz stopostotan šut (2/2 za dva i 2/2 za tri poena).

Ekipa Cibone je puno bolje ušla u nastavak susreta te su i oni počeli igrati bolje u obrani, pa su malo po malo smanjivali tu veliku prednost Mrava. Tricom Bojana Bogdanovića stigli su na samo -8 (60:68), a početkom posljednje četvrtine i na samo -5 (66:71) kada je oba slobodna bacanja ubacio Jure Lalić. Potom su Simon tricom i Žorić dvicom odveli Mrave na ugodnijih +10 (76:66).

Iako su igrači Dražena Anzulovića prikazali bolju igru u drugom poluvremenu, ipak nisu mogli preko vrlo raspoložene ekipe Zagreba koja je do kraja susreta održavala ugodnu prednost te je na kraju zasluženo slavila s 93:86.

Mrave su predvodili Simon s 22 poena, šest skokova i šest asistencija te Žorić s 21 poenom i 14 skokova. 17 poena upisao je danas odlični Heytvelt, a tome je dodao i šest skokova. Deset poena i sedam skokova upisao je Mario Kasun.

Kod Cibone je najbolji bio Bogdanović s 21 poenom, sedam skokova i pet asistencija dok je Vrbanc susret završio sa 16 koševa. Tomislav Zubčić je bio odličan s 15 poena i 11 skokova.

Kup Krešimira Ćosića, polufinale:
Cibona - KK Zagreb 86:93

• Obrisan korisnik09.02.2011. u 23:33
    e moj kuly1990- Jedan dan hocete skinut glave upravi drugi dan ste najbolji klub..
  • Obrisan korisnik09.02.2011. u 23:25
    a moj kavo
  • Gomez6909.02.2011. u 23:06
    zagreb je imao fenomenalan postotak šuta pogotovo u prvom poluvremenu, a vidlo se da je cibona nemočna bez pravog centarskog para, radošević nije mogo ni igrati vise od 6-7 minuta...