Ciudad Real očekivano, Dinamo Minsk iznenadio

Mario Glasnović • četvrtak, 10.02.2011.

Odigrana su dva zaostala susreta rukometne Lige prvaka. U grupi C Dinamo Minsk je napravio veliko iznenađenje svladavši švicarskog prvaka Schaffhausen, a grupa D nije ponudila iznenađenje, Ciudad Real je opravdao ulogu favorita protiv St. Petersburga...

Švicarski prvak Schaffhausen ugostio je bjeloruske prvake, Dinamo iz Minska. Iako su domaći bili favoriti, Dinamo je po prvi put u svojoj klupskoj povijesti pobijedio u gostima. Povijesne gostujuće bodove Bjelorusi su osvojili i više nego zasluženo.

U prvome dijelu Dinamo je napravio sjajnu seriju od 7:0 čime su uvelike "popločali" svoj put prema pobjedi. Na predah se otišlo s 18:12, a kada se mislilo da će se domaćini trgnuti i odigrati bolje u drugome dijelu, dogodilo se suprotno. U 45. minuti Dinamo je vodio s čak 30:15. Domaćini su ipak do kraja uspjeli posložiti redove i spasiti se od blamaže pa je konačan rezultat bio je 35:30 za goste iz Minska. Ovim porazom Schaffhausen je sebi dodatno komplicirao situaciju u borbi za plasman u daljnju fazu natjecanja, dok se Dinamo Minsk ovom pobjedom "vratio u život" te sada ima puno lakšu situaciju pred sobom.

Zaostali susret grupe D, u kojoj se nalazi i naš predstavnik Croatia osiguranje, ponudio je dvoboj Ciudad Reala i St. Petersburga. Aktualni španjolski prvaci su kod kuće ostvarili svoju šestu pobjedu u Ligi prvaka čime su se kvalificirali među najboljih 16 i jedina su neporažena momčad u ovome natjecanju.

No gosti iz Rusije nisu "jeftino prodali kožu", vrlo dobrom i organiziranom igrom bili su al pari s daleko kvalitetnijom momčadi. Na poluvremenu su gosti iznenađujuće vodili s 13:12, ali drugi dio ipak je pripao Ciudadu koji je na kraju slavio s pet pogodaka razlike. Konačan rezultat bio je 32:27 za domaću momčad. St. Petersburgu je ovo peti poraz u Ligi prvaka, trenutno se nalaze na četvrtom mjestu s isto toliko osvojenih bodova.