Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina D, 7. kolo, 04.12.2010, 17:30 h, Arena Zagreb, gledatelja: 7.000
Suci: Slave Nikolov i Gjorgji Načevski (Makedonija)
RK Zagreb
RK Zagreb
34:15(16:8) Bosna BH Telecom
Bosna BH Telecom

Zagrebaši zadovoljni na zimski predah

Iz Arene Zagreb:Ivor Krapac • subota, 04.12.2010.

Posljednja ovogodišnja utakmica Lige prvaka, prije reprezentativne stanke zbog Svjetskog prvenstva u Švedskoj, donijela je glatku pobjedu rukometaša Croatia osiguranja. Zagrebaši su u sedmom kolu skupine D uvjerljivo uzvratili Bosni za sarajevsku utakmicu, u kojoj im je momčad Irfana Smajlagića neočekivano uzela bod...

UKUPNO1571/25

Vjerojatno dodatno napaljeni da pokažu kako su puno bolji od onoga što su odigrali početkom listopada u gostujućem ogledu s Bosnom, Zagrebaši su protiv istog suparnika na domaćem terenu pokazali puno ljepše lice. Utakmica u Areni okončana je s 34:15 za momčad Nenada Kljaića, koja je gostima najavila što ih čeka već u prvih desetak minuta, uz odlazak do pet golova prednosti. Nakon toga, prednost je nastavila rasti, jedino pravo pitanje bilo je na koliko će se zaustaviti, a stalo je na najvećih +19.

Zagrebaši su utakmici otvorili vrlo čvrsto u obrani 6-0, svaki put s prekršajem čim bi gosti došli do malo prostora, a s takvim pristupom bilo je puno lakše i Marinu Šegi. Domaći vratar skinuo je sve što je trebao, a uz po dva pogotka Tončija Valčića i Ivana Balića na drugoj strani, u devetoj minuti na semaforu je stajalo 6:1 za hrvatske prvake.

Horvat s vlastite polovice

Najatraktivniji pogodak na utakmici dogodio se u 20. minuti, za Zagrebovih 11:4. Nakon jedne u nizu obrana Šege, Zlatko Horvat primijetio je da je Sandro Uvodić predaleko od svojeg gola i prebacio ga s vlastite polovice, što je dodatno začinilo bijeg domaćih do velike prednosti u tom razdoblju.

Pogotkom Zlatka Horvata u 17. minuti Zagrebaši su došli do dotad najvećih 10:3, a tih sedam razlike držali su i u nastavku prvog poluvremena. Možda je moglo biti i više da nije bilo puno isključenja, ukupno deset minuta u prvom dijelu, ili da je Manuel Štrlek realizirao koji od nekoliko zicera - no, nijednom nije našao pravo rješenje za Sandra Uvodića.

Nakon što je nekoliko puta propustio priliku otići preko sedam golova prednosti, Zagrebu je i to uspjelo krajem prvog poluvremena. Tonči Valčić zabio je za 16:8 i time stavio zaključak na vrlo dobro izdanje u tom razdoblju utakmice.

Početkom drugog dijela Zagrebaši su prvi put otišli i preko deset razlike, uz Horvatov pogodak iz sedmerca za 19:8 u 35. minuti. Ako je momčad Irfana Smajlagića još imala nade nakon prvog poluvremena, tada je definitivno nestala, a prednost je i dalje rasla.

Pljesak za Šegu

Marin Šego bio je odličan tijekom cijele utakmice, a sredinom drugog dijela, nakon 16. obrane, Kljaić ga je povukao na klupu i dao priliku solidno ispunjenoj Areni da ga nagradi pljeskom. Ušao je Gorazd Škof, koji je odmah zamalo nastradao s obzirom da mu je prvi kontakt s loptom bio udarac u glavu kod jednog šuta gostiju - ipak, najvažnije je da se pisala obrana, a prošlo je bez ozbiljnijih posljedica.

Od 42. do 51. minute gosti nisu uspjeli zabiti i u tom razdoblju Zagrebaši su pobjegli do 29:11, a jedina briga bila je što je Horvat rano u drugom poluvremenu završio svoj nastup i na klupi dobio zavoj na nozi. Do kraja utakmice su priliku u napadu dobili i Marić, Stepančić i Tarabochia, Jakov Gojun zabio je tri gola... Za kraj, Antonio Kovačević je u kontri osigurao konačnih 19 pogodaka razlike.

Hrvatske prvake su do glatke pobjede s po šest golova vodili Zlatko Horvat i Marko Kopljar, dok se Marin Šego istaknuo sa 16 obrana. Igor Karačić ubilježio je četiri pogotka, a Sandro Uvodić sedam obrana za goste.

Zagrebaši koji neće ići na SP sada mogu predahnuti, posljednje dvije ovogodišnje utakmice u Ligi prvaka riješili su u svoju korist, a nastavak je 19. veljače kada će u Arenu doći rumunjska Constanta.

• Yurraz04.12.2010. u 21:49
    Istina. Ako zelimo igrati ozbiljnu ulogu moramo imati 5 ozbiljnih vanjskih igraca, a mi trenutno imamo Balica, Valcica, Spilera i to je to. Kopljar moze igrati, ali ne radi razliku, dapace vidi se da je 3 klase ispod ostalih. Svaku utakmicu ima nekoliko banalnih gresaka koje dodu na naplatu u knap... [više na forumu]
    Yurraz
  • Obrisan korisnik04.12.2010. u 20:41
    @ deVily - ma nije igrao lose, nego iz utakmice u utakmicu svaki postignuti gol mu se svede na kontre ili odbijanac. Istina, to sve doprinosi konacnom rezultatu, ali sto s utakmicama gdje dode situacije da mora vanjski sut biti opcija?
  • Obrisan korisnik04.12.2010. u 20:27
    Nisam gledao do pred kraj, ali kaj je tak loše Kopljar odigrao? Čuo sam da je 5 golova zabio, što je čist solidno.. A treba i uzeti u obzir da za razliku od Lazarova, on igra i obranu...
  • Obrisan korisnik04.12.2010. u 19:49
    Bravo momci! Pod hitno traziti zamjenu za Kopljara, vanjski igrac mora znati zabiti i opucati kada mu se za to otvori prilika.
  • Obrisan korisnik04.12.2010. u 19:17