Medvedi i Flensburg upisali pobjede

Ivana Strahija • petak, 03.12.2010.

Svoje utakmice sedmog kola unaprijed su odigrali Čehovski medvjedi, koji su u Rusije bili bolji od španjolskog Valladoilda, te Flensburg, koji se bodovima osladio na gostovanju kod Rumunjske Constante.

Skupina D
HCM Constanta – SG Flensburg-Handewitt 29:32 (12:17)

Flensburg je do svoje pete ovosezonske pobjede u Ligi prvaka došao u Rumunjskoj, četiri dana nakon što je doživio teški poraz u Zagrebu, pa je time dignuo samopouzdanje. No, utakmica na obali Crnog mora počela je izuzetno teško, i u prvih osam minuta pao je svega jedan pogodak, onaj Carlena za 0:1. Tome se priključio u devetoj minuti Boesen za 0:2.

Najbolji strijelci

U dosadašnjem tijeku Lige prvaka najbolji je strijelac Vezspremov Marko Vujin. Srbijanski desni vanjski je pogodio 58 puta za Mađare. Drugi po broju pogodaka je Uwe Gensheimer, lijevo krilo Rhein Neckar Löwena i suigrač našeg Ivana Čupića, koji je postigao 44 pogotka. Treći je, s 42 gola, Lars Christiansen, također lijevo krilo, koji igra za KIF Kolding. Od Hrvata, najbolji je Zagrebov Zlatko Horvat s 34 gola, Igor Karačić je za Bosnu postigao 32, Blaženko Lacković za HSV 31, a Renato Sulić za Veszprem 28. Ni jednog drugog Hrvata nema u top 50.

Ipak Flensburg nije želio takvo predstavljanje u Rumunjskoj, u svojoj prvoj utakmici u toj zemlji, pa je njemački sastav ubrzao igru i do 20. minute imao 5:12. Doprinijela je uvjerljivom vodstvu čvrsta obrana 6-0, ali i odlični vratar Beutler, koji je do tog trenutka već upisao sedam obrana, uz jedan sedmerac.

No, kad je trener Ion Craciun naredio promjenu obrane u 5-1, Nijemci se ne snalaze najbolje, pa Rumunji ulaze u seriju od pet golova i smanjuju na 10:12 u 26. minuti. Tada i trener Flensburga Ljubomir Vranješ traži minutu odmora, nakon čega njegovi rukometaši počinju zaustavljati protunapade Constante pa se na odmor odlazi s 12:17.

U drugom poluvremenu se Constanta još jednom pokušala vratiti, no dospjela je samo do -3 (17:20), a takvom je razlikom i završila utakmica. Najbolji je strijelac za domaće bio Stavrositu (6), a za goste povratnik nakon ozljede Eggert (9).

Skupina C
Čehovski Medvedi- Cuatro Rayas BM Valladolid 29:27 (15:11)

Medvedi su po četvrti puta u Ligi prvaka bili bolji od španjolskog Valladolida, iako pobjeda nije bila toliko uvjerljiva kao proteklih godina. No, i takva je pobjeda donijela Medvedima dva boda i prezimljavanje na prvom mjestu tablice.

Početkom utakmice Rusi se muče sa Španjolcima, a zbog brzopletosti u napadu ne uspijevaju realizirati dobre prilike. No, jako dobra obrana spašava stvar pa je do poluvremena 15:11. a u posljednjoj četvrtini utakmice Medvedi imaju i + 7 (27:20). Tada opet dolazi do opuštanja domaćih rukometaša, no Valladolid to nije uspio iskoristiti do kraja.

Posebno u ruskim redovima treba istaknuti vratara Gramsa s 21 obranom, dok je Bjelorus Harbok pogodio mrežu Španjolaca impresivnih 12 puta iz 15 pokušaja. Kod Valladolida je Perez imao sedam golova.

Nakon utakmice je gostujući strateg Juan Carlos Pastor rekao: "Dosta smo umorni od tempa igranja Lige prvaka i prvenstva. K tome, jedan od najboljih igrača, Oscar Perales Perez, nam je ozlijeđen i nije mogao sudjelovati u napadu sa svojim standardnim intenzitetom. Također, vratari nisu imali svoj dan. Ipak smo imali priliku za povratak u utakmicu i sami smo krivi što je nismo iskoristili."

Domaći trener Vladimir Maksimov naglasio je važnost pobjede: "Samo su bodovi iz ove utakmice važni. Ja se jako uzrujam kad u ovakvim utakmicama moji igrači gube toliko lopti, a na kraju sam se čak i bojao za rezultat. Momčad se ne smije opuštati kad ima veliku razliku, to je nedopustivo."

Ostali klubovi svoje utakmice igraju tijekom vikenda koji dolazi, a naš CO Zagreb svoju utakmicu protiv Bosne igra u subotu od 17.30 sati.