Premiership, 27. kolo, 12.02.2011, 18:30 h
Sunderland
Sunderland 1:2 Tottenham
Tottenham

Marin Vuković • subota, 12.02.2011.

Značajno oslabljena momčad Tottenhama s gostovanja na Stadionu svjetla vraća se s punim plijenom, a na novim bodovima i ovaj put mogu zahvaliti našem Niki Kranjčaru, koji je sjajnim volejem odlučio utakmicu.

Tottenham je u izjednačenoj utakmici na Stadionu svjetla uspio nadoknaditi pogodak zaostatka i na kraju izboriti pobjedu od 2:1. Ulogu čovjeka odluke drugi je put u samo tjedan dana odigrao Niko Kranjčar, čiji je udarac iz 57. minute riješio pitanje pobjednika. Harry Redknapp je, što zbog ozljeda, što zbog skorog ogleda s Milanom u Ligi prvaka, na travnjak poslao sastav bez Rafaela van der Vaarta, Luke Modrića, Garetha Balea, Wilsona Palaciosa, Aarona Lennona i Petera Croucha i na kraju ipak polučio rezultat.

U takvom sastavu Spursa napokon se našlo mjesta i za Niku Kranjčara, koji je zajedno s Vedranom Ćorlukom odigrao svih 90 minuta i ponovno iskoristio priliku, pokazavši Redknappu kako se ne namjerava tek tako pomiriti sa sudbinom pričuve.

Kako je ovaj sastav Spursa rijetko igrao ove sezone, nije ni čudo da su po mnogočemu podbacili, pa su se već u 11. minuti našli u rezultatskom zaostatku. Odlično je loptu s lijeve strane prihvatio Asamoah Gyan i lijepim udarcem iz okreta svladao Heurelha Gomesa.

Premda to po igri možda nisu zaslužili, Spursi su minutu prije odlaska na odmor izjednačili. Nakon kornera najviše je skočio Michael Dawson i glavom skrenuo loptu prema golu Sunderlanda, a tamo je William Gallas zasmetao domaćem vrataru i lopta se našla u mreži.

Drugo je poluvrijeme otvoreno s po jednom sjajnom prilikom s obje strane, a onda je u 57. minuti ponovno bljesnuo Niko Kranjčar. Loptu izbačenu iz šesnaesterca Sunderlanda dočekao je volejem na rubu kaznenog prostora i nepogrešivo je smjestio u donji desni kut.

Imao je Sunderland prilike i izjednačiti, no u 79. minuti udarac Kierana Richardsona očešao je gredu. Ovim je bodovima Tottenham barem privremeno preskočio Chelsea i zauzeo četvrto mjesto, dok je Sunderland ostao na još uvijek odličnom sedmom mjestu.

• Obrisan korisnik13.02.2011. u 15:30
    ii harry, si se predomislio il če još bit na klupi il tribinama... još samo fali da čarliju da priliku, on bi iz škarica zabio :P Niko kralj ^.^
  • Mihalj13.02.2011. u 14:06