Vodeni sportovi

Žapci lako preko Šibenika

Ivana Jurica • subota, 19.02.2011.

Visoku i uvjerljivu pobjedu ostvarili su vaterpolisti Mladosti. Na domaćem su bazenu s 20:9 pobijedili Šibenik. Bez trojice igrača, ali i mladim snagama u bazenu Zagrepčani su, sukladno očekivanjima utakmicu riješili u svoju korist.

Mladost – Šibenik 20:9 (5:2, 5:2, 7:1, 3:4)

Mladost: Pisk, Vukičević 3, Perić, Letica, Petković 3, Bukić 1, Udovičić 2, Brlečić 2, Miloš 1, Muslim 2, Pavičić, Buljubašić 2, Pavić, Lončar 4, trener: Emil Nikolić.

Šibenik: Jukić, Santini, Babić, D. Belamarić, Antić 1, J. Belamarić, Vlahović, Goreta 4, Stojanović 1, Sabioni 1, Kučević, Benić 2, Sučić, Seferović, trener: Mate Zeljak.

Igrač više: Mladost 4/8, Šibenik 2/7

Peterci: Mladost 1/1, Šibenik 1/1

Suci: Miroslav Vlašić i Goran Gavrilović (oba Zagreb)

Susret je bilo kakve rezultatske neizvjesnosti bio lišen već na startu utakmice. Domaćin jest propustio dvije brojčane prednosti u prvoj četvrtini, ali je iskontrirao goste koji su već na kraju prve četvrtine bili u minusu od tri gola (5:2). Dva puta Petković, a po jednom Buljubašić i Lončar u kontri, odnosno Lončar u polukontri pogađali su za domaćine u prvoj četvrtini, dok su za goste strijelci bili Benić i Stojanović.

Mladost je u susret ušla bez Živkovića, Karača i Hinića, a trener Nikolić već je na početku druge četvrtine u igru počeo uvoditi i najmlađe prvotimce, Luku Bukića i Lovru Miloša. Identičnim rezultatom za Žapce završila je i druga četvrtina, pa se s ukupnih 10:4 ušlo u nastavak.

Sva tri svoja pogotka Ante Vukičević postigao je u trećoj četvrtini, po dva su postigli Brlečić i Muslim. Ukupno sedam lopti odsjelo je u šibenskoj mreži u trećoj četvrtini. Na suprotnoj strani tek se jednom tresla mreža, strijelac Goreta.

Posljednju četvrtinu igre Šibenik je dobio 4:3, ali nije to značajnije umanjilo dojam i visoku pobjedu koju su ostvarili domaći vaterpolisti.

S po četiri gola najefikasniji na utakmici bili su Luka Lončar i Antun Goreta.