Vodeni sportovi

Bijač zabio kolegi Šefiku

Maja Giljanović • subota, 19.02.2011.

Četvrtfinalist Eurolige Budva u 12. kolu Jadranske lige zadala je Mornaru šesti ovosezonski poraz, Splićani su na poluvremenu gubili 4:7 i na koncu izgubili 8:13, a trenutak koji posebno vrijedi istaknuti je gol Mornara za 4:7. Loptu je iza leđa jednog od najboljih golmana svijeta Denisa Šefika poslao, naime, kolega mu na splitskom golu Marko Bijač.

BUDVA - MORNAR 13:8 (3:1, 4:3, 4:2, 2:2)

Jadranska liga, 12. kolo
Budva, gledatelja 250
Suci: Adžić (Kotor) i Radičević (Dubrovnik)

BUDVA: Šefik, Petković 1, Bašić 1, Danilović, Kovačević, Tičić, Pejaković, Pasković 2, Vukčević 1, Brguljan 5, Miković, Jokić 3, Lazović, Boyd. Trener: Veselin Krivokapić

MORNAR: Bijač 1, Burić 1, Marinić-Kragić, Čorušić, Kalebić 1, Oreb 1, Jerković 1, Podrug, Čalić, Butić, Marelja 1, Čagalj, Antonijević 2, Bratić. Trener: Joško Kreković

Igrač više: Budva 4/6, Mornar 4/8

Peterci: -

Nije dugo oko 250 gledatelja na Gradskom bazenu u Budvi živjelo u neizvjesnosti na utakmici 12. kola Jadranske lige protiv Mornara. Gosti iz Splita su nakon prve četvrtine gubili 1:3, na poluvremenu su bili na minus tri (4:7), nakon tri dionice prednost domaćih igrača porasla je na 11:6, a na koncu je i ostala na plus pet (13:8).

Nezadrživ je za Splićane bio Darko Brguljan koji je sam postigao više od polovice golova koliko i svi mornarevci (5), raspoložen je bio i trostruki strijelac Predrag Jokić, ali potez utakmice pripada gostujućem golmanu Marku Bijaču.

Na isteku prvog dijela Bijač je, naime, prevario jednog od najboljih golmana svijeta i Denisu Šefiku loptu iza leđa poslao ravno sa svog gola.