Vodeni sportovi

Jadran izgubljen u prvoj četvrtini

Maja Giljanović • subota, 19.02.2011.

Loše otvaranje susreta skresalo je krila jadranaša na gostovanju kod viceprvaka Europe, Primorac je u prvoj četvrtini odjurio na 5:1 i do kraja utakmice mirno doplovio do 12:6.

PRIMORAC - JADRAN ST 12:6 (5:1, 2:3, 3:1, 2:1)

Jadranska liga, 12. kolo
Kotor, gledatelja 150
Suci: Rak (Dubrovnik) i Kontić (Kotor)

PRIMORAC: Radić, Brguljan 1, Čučković 3, Marković 1, Krivokapić, Kallay, Drašković 2, Azevedo 1, Pavlović, Lučić, Murišić 1, Šetka 1, Milić 1, Gopčević 1. Trener: Ranko Perović

JADRAN ST: Vlaić, Jelavić, Vukić 2, Lisica 1, Saratlija, Kekez, Vuleta 1, Brnas, Peričić, Banovac 1, Koljanin 1, Divković. Trener: Mirsad Zajmović

Igrač više: Primorac 2/4, Jadran 3/5

Peterci: -

Gostovanje kod europskog viceprvaka samo po sebi je neugodno, a kada gost u prvoj četvrtini zabije jednom i primi pet golova, u nastavku susreta primarni mu je cilj izbjeći katastrofu većih razmjera.

Jadran je upravo rezultatom 1:5 zaključio prvu četvrtinu protiv Primorca i mada su se do poluvremena pribrali i smanjili na 4:7 u drugom dijelu na semafor su se upisali još samo dvaput. Poklekli su, pak, u novih pet akcija Kotorana i na kraju izgubili 6:12.

Najbolji strijelac u redovima Jadrana bio je dvostruki strijelac Luka Vukić, jednom su Zdravka Radića probili Vinko Lisica, Filip Vuleta, Hrvoje Koljanin i Ivan Banovac, a prvo ime susreta bio je trostruki strijelac Uroš Čučković.