Vodeni sportovi

Spori start Dubrovčana

Tea Lokas • subota, 19.02.2011.

Jug nije briljirao u utakmici 12. Jadranske vaterpolo lige protiv Medveščaka, no ipak je izvukao pobjedu odličnim drugim dijelom susreta u kojem je proradila i obrana i napad...

Jug CO - Medveščak 13:8 (3:3, 2:2, 5:1, 3:2)

Dubrovnik, bazen u Gružu
12. kolo Jadranske lige

Jug CO: Nižić (12 obrana), Vranješ, Sutić, Sukno 4, Joković 3, Seman 1, Lale, Bušlje, Ivanković 3, Dobud 1, Drobac, Obradović 1, Popadić-Batina, Šutalo. Trener: Fatović.

Medveščak: Selem (1 obrana), Burić 1, Kolar, Čule 1, Jakovac 1, I. Milaković, Martinić 2, K. Milaković, Vegar, Geratović, Ćuk 1, Samodol 2, Blažević, Lazić. Trener: Vincek.

Igrač više: Jug 6/9, Medveščak 3/5
Suci: Ivanovski (Herceg Novi), Obradović (Kotor)

Jugaši ne mogu biti zadovoljni onim što su prikazali protiv Medveščaka u prve dvije četvrtine susreta u Gružu. Iako rezultat govori o nadmoći Dubrovčana, nije sve izgledalo tako uvjerljivo do poluvremena.

3:3 i 5:5 stanja su na semaforu nakon prve i druge četvrtine, ali nakon razgovora s trenerom u poluvremenu Gospari su se pribrali i pokazali svu svoju raskoš.

Najprije je Seman zabio za 6:5, a uslijedili su golovi Sukna za 7:5 te nakon smanjenja na 7:6 od strane Martinića dizanje na velikih +4, golom Mara Jokovića (10:6).

Samodol i Ćuk ubacili su preostala dva pogotka za Medveščak, dok su već upisani strijelci Joković i Sukno uz pomoć Ivankovića doveli domaćine do konačnih 13:8 za devetu pobjedu Juga u regionalnoj ligi.

Strijelac četiri pogotka za Jug bio je Sukno, a posebno treba istaknuti raspoloženog Nižića koji je u prvom dijelu utakmice imao devet obrana, da bi do kraja skupio 12 (vratar Medveščaka imao je samo jednu obranu u cijelom susretu). Učinak od dva pogotka podijelili su kod Zagrepčana Martinić i Samodol.