Vodeni sportovi

Primorje prohujalo Kotorom

Vedran Babić • subota, 19.02.2011.

Vaterpolisti riječkog Primorja EB zadržali su vodeću poziciju i poslije 12. kola. Na gostovanju kod ove sezone slabašnog Cattara slavili su s visokih sedam razlike, primivši pritom samo četiri gola...

CATTARO - PRIMORJE EB 4:11 (2:1, 1:2, 1:3, 0:5)

Triglav Jadranska liga, 12. kolo
Suci: Brguljan (Prčanj), Avramović (Kotor)

Cattaro: Krivokapić, Pasković, Vico (1), Živković, Bitter, Bjelobrković (1), Božović, Buđen, Bebić (1), Paunović, Dončić (1), Mačić, Mirković, Đurović. Trener: Mirko Vičević

Primorje EB: Car, Brala, Paškvalin, Krapić (2), De. Varga (3), Franković, Tiškivski (1), Jelača (1), Da. Varga (1), Barač (2), Beltrame (1), Garcia, Jurišić, Krizman. Trener: Zoran Roje

Igrač više: Cattaro 2/7, Primorje EB 2/7
Peterci: Cattaro -, Primorje EB -

Jedna od najslabijih momčadi Triglav Jadranske lige, Cattaro, nije bio velika prijetnja puno snažnijem suparniku iz Rijeke. Iako su domaćini držali priključak prve dvije četvrtine, ponajviše zahvaljujući raspoloženom vrataru Krivokapiću, u posljednjih 16 minuta zabili su samo jedan, a primili osam golova.

Da budemo precizniji, Cattaro se dobro držao čak i do posljednje minute treće četvrtine, kada je rezultat još uvijek bio izjednačen (4:4). No, do kraja četvrtine kapetan gostiju Samir Barač postiže dva pogotka i praktički prelama utakmicu. U posljednjem periodu domaćin je potonuo bez otpora.

Najbolji strijelac utakmice bio je Denes Varga s tri gola, dok kod domaćina nije bilo dvostrukih strijelaca.