Bundesliga, 24. kolo, 25.02.2011, 20:30 h
Wolfsburg 2:1 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Wolfsburgu derbi začelja

Josip Piršljin • petak, 25.02.2011.

U prvoj utakmici 24. kola Bundeslige nogometaši Wolfsburga pobijedili su na domaćem terenu Borussiju iz Mönchengladbacha rezultatom 2:1. Sjajnom predstavom Diega Vukovi su prekinuli niz od četiri prvenstvena poraza.

Na Volkswagen Areni susrele su se dvije momčadi koje su na vrlo neugodnim pozicijama na prvenstvenoj tablici. Borussia iz Mönchengladbacha je već duže vrijeme posljednja, dok je Wolfsburg, prvak Njemačke iz 2009. godine, uoči večerašnjeg dvoboja bio na 15. mjestu, a sada je 13.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić ponovno je susret započeo na klupi za pričuve, no trener Wolfsburga Pierre Littbarski uveo ga je u igru u posljednjih desetak minuta. Mandžukić je i u ovoj utakmici ostao bez učinka, te će morati pričekati na svoj bundesligaški prvijenac.

Vukovi su bolje otvorili utakmicu, te su već od samog početka krenuli napadački prema golu Logana Baillyja. Prvu ozbiljniju priliku imali su u devetoj minuti kada je Diego ubacio u šesnaesterac, a Mbokani nije dobro reagirao pred vratarem gostiju.

Wolfsburg je nastavio s napadima, a veliku priliku propustili su u 28. minuti. Diego je odlično uposlio Saschu Riethera kojeg Juan Arango ruši u šesnaestercu, a sudac dodijeljuje kazneni udarac domaćima. Odlučio ga je izvesti Diego, no Brazilac puca preko vratnice i propada velika prilika Wolfsburga.

Domaći nogometaši ipak nisu dugo čekali prvi pogodak. U 37. minuti Riether je sjajno prošao pored obrane gostiju i poslao povratnu loptu gdje se našao Diego koji je ovog puta bio puno precizniji, te je doveo svoju ekipu u vodstvo od 1:0. Kada se činilo da će se s tim rezultatom otići na predah, Diego je odlično izvedenim slobodnim udarcem u posljednjoj minuti prvog dijela zabio za 2:0.

I u nastavak utakmice bolje su ušli igrači iz Wolfsburga. Diego je neprestano stvarao probleme obrani Borussije, a tako je bilo i u 54. minuti kada je asistirao Marcelu Schäferu koji prosljeđuje loptu Mbokaniju, ali Kongoanac ne uspijeva postići zgoditak.

U 73. minuti gosti iz Mönchengladbacha smanjili su na 2:1. Jan Polak je u svom kaznenom prostoru srušio Martina Stranzla, te je sudac još jednom pokazao na bijelu točku, a siguran realizator bio je Filip Daems. Do kraja dvoboja Borussia je još par puta opasno zaprijetila, no igrači Luciena Favrea nisu izvukli više od minimalnog poraza.

• Obrisan korisnik26.02.2011. u 10:54
    Ovaj mandžo rezerva nekom mbokaniju kaj je došao iz standard liega-uglavnom,htjedoh reći da su obojica antitalenti
  • Obrisan korisnik26.02.2011. u 01:35
    vise sam ove sezone ocekivao od wolfsburga
  • markoli26.02.2011. u 00:44
    opet diego penal fulao
    markoli
  • Obrisan korisnik25.02.2011. u 23:46
    još je dobio žuti a onaj start je bio za crveni a on se čudi, pokušava manđo na neku agresivnost napravit nešto al nema on tu klasu, sad se tek vidi razlika koliko je kale bolji igrač od manđe, lako je bilo zabijat u dinamu di ti se protivnički igrači miču da zabiješ jer je maminjo platija utakmicu
  • Obrisan korisnik25.02.2011. u 23:29
    Ovaj Mamić bi i mog didu prodao u ligu petice za minimalno 5 milki. Mandžukiću odi se vrati u Marsu šabančino. Kakav smiješan igrač.