Damir Žbulj • nedjelja, 27.02.2011.

U posljednja dva susreta njemačke Bundeslige vidjeli smo gostujuće slavlje Stuttgarta kod Eintrachta u Frankfurtu, makar su igrali s desetoricom igrača od 15. minute utakmice. U dvoboju Werdera i Bayera iz Leverkusena također smo vidjeli isključenje, a nakon što su gosti vodili 0:2, Werder je u završnici susreta stigao do izjednačenja.

Stuttgart igra sezonu za zaborav i grčevito se bori za opstanak u prvoligaškom društvu. Preko tjedna su se porazom od Benfice oprostili od natjecanja u Europskoj ligi te se sada u potpunosti mogu posvetiti domaćem prvenstvu. Boljeg protivnika u ovom trenutku nisu mogli niti poželjeti. Eintracht je, nakon minimalne pobjede u prosincu nad vodećom Borussijom, u nastavku sezone zaredao s katastrofalnim rezultatima. Bez pobjede su bili u svih šest odigranih susreta, osvojili su samo jedan bod, a što je i najbitnije nisu zabili niti samo jedan pogodak.

Crni niz nastavili su i protiv Stuttgarta, međutim, prema otvaranju susreta nije se mogao očekivati takav rasplet. Vratar Stuttgarta Ulreich u petoj i sedmoj minuti spašavao je svoju ekipu, a već u 15. minuti gosti su ostali s desetoricom igrača na terenu. Zbog udaranja protivničkog igrača isključen je Delpierre. Sudac Stark prvo je crveni karton pokazao Boulahrouzu, no, nakon konzultacija sa svojim pomoćnikom, ispravio se i poslao Francuza ranije pod tuš.

Prvo pravu priliku s igračem više na terenu domaći su imali u 25. minuti. Korner je izveo Tzavellas, a Meierov udarac glavom odlazi malo iznad grede. Dvije minute kasnije domaći su ponovno opasni. Schwegler je izveo slobodan udarac s 18 metara, ali lopta od bloka odlazi pored vratnice. Izglednu priliku imali su igrači Stuttgarta u 29. minuti. Träsch je dugom loptom pronašao Okazakija, ali Japanac ne koristi priliku koja mu se pružila.

Vratar gostiju ponovno je spašavao svoju ekipu u 37. minuti. Na ubačaj Tzavellasa Gekas odlično puca, ali Ulreich vadi loptu ispod grede.

Grk je opasan i na samom početku nastavka, ponovno pokušava glavom u 48. minuti, ali lopta odlazi pored gola. Gekas se mogao upisati u strijelce u 56. minuti, ali pogađa vratnicu. Samo tri minute kasnije ponovno velika prilika za domaće nogometaše, ali Feninov udarac glavom iz neposredne blizine ponovno odlično brani Ulreich.

Kazna za propuštene prilike stigla je domaće u 64. minuti. Harnik je na brzinu izveo jedan slobodan udarac, Gebhart je pucao iz daljine, vratar Fährmann kratko odbija loptu na koju natrčava Harnik i šalje ju u mrežu. Samo tri minute kasnije još jedan šok za domaće nogometaše. Kuzmanović se izborio za udarac, obrana blokira njegov pokušaj, ali lopta se sretno odbija na nogu Hajnala, koji prebacuje vratara, za nevjerojatnih 0:2 Stuttgarta.

Domaći su u 77. minuti propustili još jednu veliku priliku, u dvoboju Gekas - Ulreich, gostujući vratar je ponovno uspješniji, a rezultat se nije više mijenjao do kraja susreta. Stuttgart se ovom pobjedom odmaknuo od dna ljestvice, Borussiji iz Mönchengladbacha sada bježe tri boda, dok se Eintracht novim porazom opasno približava zoni ispadanja.

U drugom dvoboju gosti iz Leverkusena su kod Werdera imali ugodno vodstvo do pred sam kraj susreta, ali golovima Kiesslinga u vlastitu mrežu te Prödla u sudačkoj nadoknadi, stigli su do izjednačenja.

Gosti su u vodstvo stigli u samoj završnici prvog poluvremena. Nakon kornera, neodlučni Wiese loše reagira, najviši u skoku je Derdiyok i s pet metara glavom šalje loptu u mrežu. U nastavku dvoboja, u 67. minuti, Bayer povećava svoje vodstvo.

Ponovno je zgoditak pao nakon kornera. Nakon gužve u kaznenom prostoru lopta dolazi do strijelca prvog zgoditka Derdiyoka, on pronalazi Rolfesa, koji loptu sa sedam metara šalje u mrežu. Gosti su imali prednost od dva pogotka do sedam minuta prije kraja susreta. Ubacivanje Trinksa s lijeve strane u kazneni prostor pokušao je raščistiti Kiessling, ali njegovo spašavanje završilo je pogotkom u vlastitoj mreži.

Tri minute prije kraja susreta gosti su u novim problemima. Vidal je zaradio drugu javnu opomenu te su umjesto mirne završnice igrači Bayera s desetoricom u posljednjim minutama morali spašavati već upisanu pobjedu. Ipak, nije im do kraja susreta to uspjelo.

Hunt je ubacio loptu u 16-erac, gdje se najbolje snalazi Prödl i u sudačkoj nadoknadi svojoj momčadi donosi važan bod u borbi za opstanak. Leverkusen je ovim neodlučenim rezultatom još malo izgubio korak za vodećom Borussijom iz Dortmunda, prednost na vrhu je sada 12 bodova, a u njihovim redovima naš Vida ponovno je čitavu prvenstvenu utakmicu odgledao s klupe.

• cameosis28.02.2011. u 07:25
    uhvatila me muka gledajući drkanje igrača eintrachta protiv stuttgarta ... znao sam već nakon 30 minuta da će popušiti, a imali su igrača više ... za koje ja klubove navijam, pomrači mi se pred očima ... 7 utakmica bez gola, koji govnari.