Schalke i HSV remizirali

Mario Glasnović • subota, 26.02.2011.

U utakmicama 24. kola njemačke Bundeslige odigrano je pet utakmica, a postignuto je samo devet pogodaka. Schalke je pred domaćom publikom remizirao s Nürnbergom, dok je u "hrvatski" obračun između Kaiserslauterna i HSV-a završio bez pobjednika.

Nogometaši Mainza nastavljaju s dobrim igrama u njemačkom prvenstvu. Na gostovanju kod Hoffenheima uzeli su puni plijen, slavili su rezultatom 2:1. Gosti su poveli u 23. minuti preko Andreasa Ivanschitza, a Hoffenheim je izjednačio preko Davida Alabe sedam minuta prije kraja. Tri minute nakon pogotka domaćina, u 87. minuti, Mainz je golom Elkina Sota zabilježio važnu pobjedu u gostima. U redovima domaćina Boris Vukčević je odigrao prvih 45 minuta, a Josip Šimunić je cijelu utakmicu odgledao s klupe. Petar Slišković je za Mainz odigrao posljednje 23 minute.

Zanimljiva utakmica odigrana je između Kaiserslauterna i HSV-a, završilo je 1:1. Kaiserslautern je predvodio kapetan Srđan Lakić koji je odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton. U napadu HSV-a cijelu utakmicu igrao je Mladen Petrić. Domaćini su poveli u 18. minuti preko Hlouseka, a gostujući bod Hamburgu je osigurao Marcell Jansen u 54. minuti. Stiven Rivić za momčad Kaiserslauterna odigrao je zadnjih 20 minuta.

Minimalnom pobjedom Köln je pred domaćom publikom upisao sva tri boda protiv Freiburga. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Podolski u 89. minuti. Za domaćine je svih 90 minuta odigrao Mato Jajalo, a Miro Varvodić utakmicu je gledao s klupe.

Schalke nastavlja s lošom formom u Bundesligi. Kod kuće su remizirali s vrlo dobrim Nürnbergom. Gosti su poveli u 37. minuti preko Hegelera, a s tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku je Schalke zaigrao bolje, a dobra igra isplatila im se u 52. minuti kada je Raul postigao izjednačujući gol te postavio konačni rezultat utakmice. Hrvatski veznjak Marko Gavranović nije ulazio u igru.

Još jedna utakmica riješena je u posljednjim minutama, Hannover je u 89. minuti preko Christiana Schulza došao do gostujuće pobjede protiv St. Paulija. Hannover je ovom pobjedom skočio na treće mjesto dok je St. Pauli na 12. mjestu prvenstvene ljestvice.