1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 26.02.2011, 15:00 h, Gradski stadion, gledatelja: 1500
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb)

Antonija Pavlić • subota, 26.02.2011.

Slaven Belupo nije uspio pobjednički startati u proljetnu polusezonu Prve HNL. Leon Benko zgoditkom i dobrom igrom potvrdio se kao dobro koprivničko pojačanje, ali to nije bilo dovoljno da Splićane s Gradskog stadiona isprate praznih ruku...

Romano Obilinović
58'
6
Predrag Šimić
70'
22
Ante Ćapin
88'
Ivan Katalinić

Na Gradskome stadionu u Koprivnici Slaven Belupo i Split otvorili su proljetnu polusezonu Prve hrvatske nogometne lige. Premda su Koprivničani slovili za priličnog favorita, izabranici Mile Petkovića u devedeset miuta ipak nisu uspjeli pronaći dobitnu formulu protiv borbenih Splitovca te su na koncu poraženi s rezultatom 1:2.

Pred oko dvije tisuće gledatelja domaći su počeli bolje, a slijedom toga nagrađeni su već u 14. minuti. Novopridošli napadač, koje se na hrvatske travnjake vratio iz Belgije Leon Benko, primio je loptu na ulasku u šesnaesterac, dobro se snašao i preciznim prizemnim udarcem proparao Vukovićevu mrežu.

No, domaći entuzijazam brzo je splasnuo i u napad su silovito krenuli gosti iz Dalmacije. Samo dvije minute nakon zgoditka obrana farmaceuta loše je reagirala na ubačaj Splita i ostala "ukopana", ali Ivica Križanac nije uspio izbjeći zaleđe.

Ali u 30. minuti ništa nije moglo spasiti koprivničku ekipu. Pred Rodićevim vratima našao se Bojan Golubović i rezultat vratio na početak.

Terenska pozicija nije se mnogo promijenila ni u drugih 45 minuta. Splićani su izgledali bolje i opasnije, a u 60. minuti konačno su preokrenuli rezultat, nakon čega su prednost smireno održali do posljednjeg sučeva zvižduka. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Sead Bučan.

• cameosis26.02.2011. u 23:10
    kako se izvodi auto? splitu svaka čast, barem jedan splitski klub pobjeđuje. ide se među prva tri!
    cameosis
  • tico26.02.2011. u 20:16
    Splitov golman nije Vukojević nego Vuković, a isto tak nije Maričić nego Marčić ...
    tico
  • Obrisan korisnik26.02.2011. u 18:42
    Moram reći da se ipak nazanimljiviji trenutak utakmice dogodio u 80' minuti. Kada je Maričić izvodio auto, neko je iz publike viknuo: MARIČIĆU PIJANDURO! a on se okrenuo po tribini i sve nas ubio pogledom!!
  • Obrisan korisnik26.02.2011. u 18:32