1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 25.02.2011, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 200
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec), Saša Fegeš (Nedelišće)

Bez pogodaka u Maksimiru

Mario Plavčić • petak, 25.02.2011.

Nastavak proljetnog dijela prvenstva Prve HNL otvorili su nogometaši Lokomotive i Osijeka. Kao i u jesenskom dvoboju, nije bilo pobjednika, a susret je završio identičnim rezultatom 0:0.

Domaćini su zaprijetili već u 2. minuti kada je Bule tukao glavom, no lopta nije završila u mreži. Nakon toga nije bilo većih opasnosti sve do 20. minute, a od tada su gosti zaredali s nekoliko vezanih akcija. Najprije je Ljubojević zatresao mrežu, no pri tome je i načinio prekršaj pa pogodak nije priznat.

Svega nekoliko minuta kasnije, Maglica se našao u vrlo izglednoj prigodi, no njegov udarac je bio neprecizan. Lokosi su uzvratili u 32. minuti iz slobodnog udarca - Bule je tukao s udaljenosti od 23 metra, lopta je preletjela zid, no umjesto mreže zatresla se greda.

Četiri minute kasnije pokušao je i Komorski, no bez konkretnog učinka. Sporan detalj zbio se u 38. minuti i to u šesnaestercu gostiju - Peko je osvojio dobrih četrdesetak metara i predao Sesaru koji je pao u šesnaestercu nakon duela s obrambenim igračem bijelo-plavih, no sudac Križanić nije svirao jedanaesterac.

U posljednjim sekundama prvog poluvremena domaćini su izborili "skraćeni korner", no Musa je zakomplicirao i na odmor se otišlo bez pogodaka. Lokomotiva je, kao i na samom otvaranju susreta, prva zaprijetila u nastavku.

Igrala se 49. minuta kada je izvrsno tukao Pivarić, no pogodio je vratnicu. Osječani su uzvratili deset minuta kasnije, a u izglednoj prigodi još jednom se našao Anton Maglica koji je ponovno propustio dovesti goste u vodstvo.

Domaćini su opet zaprijetili u 65. minuti, a glavni akter ponovno je Bule koji se našao u velikoj prigodi, ali mu je zasmetao suigrač Trojak i spriječio sigurno vodstvo Lokomotive. Musa je pucao u 79. minuti, ali ni on nije bio precizan.

U samoj završnici susreta kapetan Lokomotive Sopić mogao je šokirati goste, ali nije bio uspješan u realizaciji. Lokomotiva je diktirala tempo veći dio susreta, no bilo je i perioda igre u kojim su dominirali gosti pa je neodlučen ishod i najpravedniji.

• Obrisan korisnik25.02.2011. u 22:09
    a šta svi pusti ljubitelji nogometa i samoprozvani stručnjaci nisu otišli?onda bi i maksimir bija malen:)
  • Obrisan korisnik25.02.2011. u 21:55
    Eto, kaže mi urednik koji je bio tamo, da su tri minute prije 15 sati izbrojali 47 gledatelja i novinara... Utakica je počela s par minuta kašnjenja, valjd su čekali da netko dovuče pijance iz obližnje birtije da se malo 'popune' tribine. Ne želim ih nijedne nešto posebno braniti, ali zamislite... [više na forumu]
  • db25.02.2011. u 21:50
    a šta misliš... ja brijem da nije bio nitko... osim igrača, trenera, sudaca, delegata, liječničke ekipe i par novinara... normalno, vidim da je i sutra termin odigravanja karlovac-dinamo 20:00... genijalno...odajem priznanje genijalcima koji su stavili taj termin odigravanja... trebaš biti mazohist... [više na forumu]