1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 25.02.2011, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Siniša Premužaj (Varaždin), Dražen Fejer (Bjelovar)

Pjesnici ispustili trijumf

Iz Kranjčevićeve:Mihaela Bradovski • petak, 25.02.2011.

Nogometaši Zagreba u prvom su proljetnom kolu bili nadomak prvog uspjeha kada je u pitanju posljednjih pet domaćih utakmica. Rani pogodak Krstanovića i bolja igra većim dijelom susreta nisu bili dovoljni za slavlje, trenutak oklijevanja u nastavku iskoristio je Jelić i Šibenčani kući putuju s ciljanim bodom...

Besart Abdurahimi
57'

Antonio Jakoliš
46'
11
Zeni Husmani
52'
21
Ivan Božić.
74'
Vjekoslav Lokica

Gotovo cijelu jesensku polusezonu Zagrebova je momčad tražila igru kojom će se predstaviti domaćim tribinama, a još su glasnije bijeli zazivali prekid tradicije primanja pogotka u trenucima kada su oni napadali protivnička vrata. I upravo je uvod proljetne premijere završio onako kako su Pjesnici i priželjkivali. Nakon početnih minuta međusobnog ispitivanja snaga Zagreb je stigao do pogotka. Po desnoj je strani prošao danas vrlo raspoloženi Jurendić, a loptu nakon primanja i prebacivanja na drugu nogu u mrežu Blaževića efektno šalje Krstanović.

Minutu kasnije po prvi su put zaprijetili i Šibenčani. S linije 16 metara udarac je oprobao Alispahić, no do ekspresne promjene rezultata ipak nije došlo. Po hladnom i vjetrovitom vremenu igrači obje momčadi iskazali su se trkom, a posebno je dobro funkcionirala Zagrebova desna strana po kojoj su ordinirali već spomenuti Jurendić i James. U 18. minuti ponovno je stranu probio Jurendić, no Blaževića nije iznenadio njegov pokušaj iskosa. Spahiji je najbolji domaći asistent pobjegao i u 26. minuti, ali Krstanović ne uspijeva ponoviti akciju iz sedme minute.

Pogled u prošlost

Posljednju pobjedu protiv Šibenika nogometaši Zagreba upisali su u studenom 2007. godine  - Pjesnici su slavili rezultatom 3:1, a pogotke su postigli Ibričić (2) i Lovrek. Zanimljivo je kako su se ove dvije momčadi i tada nalazile u donjem dijelu HNL poretka, a uoči susreta Šibenik je bio taj koji je bježao tri boda.

U posljednja dva zagrebačka okršaja bodovi su uvjerljivo pripadali gostima, dok Zagreb nije uspio postići niti pogodak (0:4, 0:2). Pobjeda krajem 2008. godine najuvjerljivija je Šibenikova na terenu u Kranjčevićevoj, a dva aktera današnje utakmice tada su igrali u zamijenjenim ulogama: Celišćak je odigrao čitavu utakmicu za Šibenik, dok je Kartelo nosio Zagrebov dres.

I idući pokušaj pripao je Zagrebašima, James je izveo udarac iz kuta, a sveprisutni Krstanović ovoga puta glavom puca pored gola. Već u idućoj minuti Krstanović se mogao još jednom upisati u strijelce, u lijepu ga je poziciju izbacio Chiavarini, no ovoga puta lopta odlazi iznad Blaževićeve grede. U 41. minuti sigurnu intervenciju upisuje Zagrebov čuvar mreže Goran Bašić. Iz kuta je u kazneni prostor ubacio Alispahić, no Krišto ne uspijeva zaprijetiti dovoljno opasno. I sama završnica pripala je domaćim nogometašima, no prvo u 43. minuti umjesto slobodnog suigrača Šovšić pronalazi Kartela, a u posljednjim sekundama Chiavarini iz blizine puca loše.

Sve do 72. minute bijeli su držali kontrolu nad rezultatom, a upisali su i nekoliko novih poluprilika, no onda ih je oklijevanje u vlastitom šesnaestercu stajalo izjednačenja. Mrežu Bašića nakon nekoliko pokušaja i odbijanja od vratnice pogodio je Dražen Jelić. Nekoliko minuta kasnije zaprijetio je isti igrač, ali ovoga puta bez sretne završnice. U tim je trenucima momčad sa Šubićevca djelovala opasnije i pokretljivije, dok su se Pjesnici pokušavali oporaviti od šoka. Novi pritisak bijelih na ulasku u posljednjih deset minuta nisu najbolje iskoristili Krstanović pokušajem glavom, a potom i Abdurahimi krivim dodavanjem u protivničkom šesnaestercu dok se na drugoj strani u tragičara prometnuo mladi Antonio Jakoliš. Neometan je prebacio već svladanog Bašića, ali i prazan gol.

Sedam minuta prije kraja drugi žuti zaradio je Husmani, no modri su do kraja susreta sačuvali svoja vrata. Najbliži pogotku u posljednjoj minuti bio je Chiavarini, ali Blažević stiže prvi na loptu, a više sreće Zagrebova devetka nije imala niti iz slobodnog udarca u sudačkoj nadoknadi. Prvi je ovo remi ova dva suparnika u Kranjčevićevoj nakon 1994. godine i bez imalo dvojbe puno sretniji njime mogu biti nogometaši Vjekoslava Lokice.

• Obrisan korisnik25.02.2011. u 23:59
    Klasika, barem što se tiče Zagreba... Još jedno domaće prosipanje bodova protiv momčadi protiv direktne konkurencije... Kad je Pavlović zadnji put doveo momčad do pobjede, se sjeća netko tog trenutka?
  • Obrisan korisnik25.02.2011. u 22:34
    vrlo osjetljivi spornet-ovci.. iskrene isprike svima koji su se osjetili uvriđeni od strane mog "nabijanja" kako god to svatili. izgleda da nemos bacit ni jednu temperamentniju kritiku nego pustit tragikomediju od naslova da dolazi do izrazaja.. steta, taman san pomislija da ste jedini... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.02.2011. u 21:53
    triba bit iskren pa rec da zagreb zbilja je dominira vecim djelom utakmice al ipak smo na kraju mi ti koji tribamo zalit..:(pozdrav svim 250 ljudi koji su bili na tekmi!!!
  • Obrisan korisnik25.02.2011. u 21:45
    sjajna utakmica ali falilo je još malo da bude na razini one između lokomotive i osijeka... još kad bi povećali ligu da bude što više ovakvih utakmica...