HSV teško do pobjede

Josip Piršljin • subota, 26.02.2011.

Rukometaši HSV-a uspjeli su uz dosta muke doći do vrijedne pobjede na gostovanju u Švedskoj kod Sävehofa. S nova dva boda preskočili su na trećem mjestu grupe B danski Kolding koji je na domaćem terenu izgubio od Veszprema.

Sävehof - HSV 31:34 (18:18)

Hamburg je na gostovanje u Švedsku otputovao s već upisana dva boda, no do njih su došli uz dosta problema pošto je domaća ekipa pružila vrlo dobar otpor. Ovom pobjedom Nijemci su skočili na treće mjesto u skupini jer Kolding nije uspio svladati Veszprem.

Vezane vijesti

Domaći su već na početku najavili veliku borbu s favoriziranim protivnicima. Poveli su s 13:10, a kasnije je bilo 17:12 nakon čega se bude napadači HSV-a. Serijom 6:0 preokrenuli su susret u svoju korist. U drugom dijelu rezultat je sve do par minuta prije kraja bio izjednačen, no tada gosti postižu tri gola i odlučuju pobjednika.

U švedskoj ekipi nezaustavljiv je bio Johan Jakobsson s 11 golova, a za Hamburg je najefikasniji bio Michael Kraus (10). Blaženko Lacković nije nastupio za njemačku momčad, dok je Igor Vori postigao tri, a Domagoj Duvnjak dva pogotka.

Kolding - Veszprem 29:34 (11:16)

U drugom susretu skupine B Lige prvaka mađarski Veszprem upisao je svoju osmu pobjedu u devet utakmica i time učinio veliki korak ka osiguravanju prvog mjesta. Mađari su slavili u Danskoj protiv Koldinga u utakmici u kojoj su vodili od početka do kraja.

Veszprem je vrlo rano došao do pet pogodaka prednosti (9:4), ali uporni Danci uspjeli su smanjiti na 11:10. Ipak, na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Mađara od 16:11. To svoje vodstvo uspješno su održavali i u drugom dijelu, no Kolding šest minuta prije kraja smanjuje na dva razlike. Gosti su tada napravili seriju 4:1 i time osigurali pobjedu.

U redovima pobjednika ponovno se istaknuo srpski reprezentativac i najbolji strijelac Lige prvaka Marko Vujin s 12 pogodaka. Za mađarsku momčad je nastupio i Renato Sulić zabivši pritom tri gola. Lars Christiansen i Kasper Sondergaard bili su najefikasniji za Kolding sa šest golova koji je unatoč porazu siguran putnik u osminu finala.