Primera División, 25. kolo, 26.02.2011, 22:00 h
Deportivo La Coruña 0:0 Real Madrid
Real Madrid

Real zaustavljen na Riazoru

Josip Piršljin • nedjelja, 27.02.2011.

Nogometaši Reala iz Madrida nisu uspjeli osvojiti sva tri boda na teškom gosotovanju u La Coruni. Protiv Deportiva su odigrali tek 0:0 i sada im Barcelona na prvom mjestu Primere bježi velikih sedam bodova.

Madridski Real je uoči početka utakmice na Riazoru bio u zaostatku za vodećom ekipom Primere Barcelonom osam bodova, tako da je Kraljevskom klubu protiv Deportiva pobjeda bila prijeko potrebna u nastavku borbe za naslov, dok su domaći tražili bodove kako bi pobjegli iz opasne zone. Iako su kroz većinu susreta bili bolji, Madriđani nisu uspjeli doći do slavlja.

Igrači Josea Mourinha ušli su u utakmicu odlučni da što prije dođu do pogotka. Krenuli su vrlo agresivno prema vratima Deportiva, a prvu ozbiljniju priliku imao je Sergio Ramos u petoj minuti kada je snažno tukao prema Danielu Aranzubiji, no njegov udarac bio je previsok.

Igra je bila vrlo dinamična, i jedna i druga momčad stvarale su izgledne situacije, a u jednoj takvoj našao se Kaka u 13. minuti kada je pucao prema golu, no i njegov udarac odlazi preko vratnice. Pokušavali su i domaći, ali bez konkretnih učinaka.

Još jedan u nizu snažnih udaraca uputio je Ronaldo u 22. minuti, no Aranzubia brani bez većih poteškoća. Portugalac je mogao dovesti Madriđane u vodstvo i osam minuta kasnije, ali na ubačaj Ramosa glavom puca iznad vratnice, te rezultatom 0:0 završava prvo poluvrijeme.

Real je i u drugom dijelu bio bolja momčad, ali nogometaši iz La Corune su se dobro branili. Odmah u prvoj minuti nastavka Ronaldo je još jednom opasno pucao, no Aranzubia zaustavlja i taj njegov pokušaj. Deportivo je poslije toga uspio smiriti igru, a Mourinho je uvođenjem Angela Di Marije i Emmanuela Adebayora pokušao dobiti na efikasnosti.

U posljednjih petnaestak minuta Real je pritisnuo i sve karte bacio u napad. U 79. minuti Adebayor nakon ubačaja Mesuta Özila pogađa stativu, a isto se događa i Ronaldu samo tri minute kasnije. Usprkos brojnim stvorenim prilikama, Real s Riazora odlazi samo s jednim bodom.

• Obrisan korisnik27.02.2011. u 21:16
    Nece Mourinho otici,prevelika mrlja bi to bila u njegovom trenerskom opusu da podbaci u najvecem svjetskom klubu !
  • Obrisan korisnik27.02.2011. u 16:16
    sumnjam da će ove godine real opće išta osvojiti... murinjo nema u realu igrače kao što su snajder i cambiaso, javier zaneti i ti već malo iskusniji igrači... xabi alonso ubija suparnike svojim loptama ŠPANJOLAC nema šta ;) aa dok u interu tu je jedna čvrsta zadnja linija fizički dosta jaka, na... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.02.2011. u 13:21
    Fkt ovi posjetioci imaju nesto protiv mene i mog misljenja, pa na svakom komentaru vise minusa od bilo koga... Izgleda mi kao da ste pacenici vecinom ,ima par ljudi koji imaju argumente u pisanju ,poznaju dosta stvari i respect za njih ,a ostali ste kanta od Forumasa, i poznavalaca nogometa... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.02.2011. u 12:03
    Iako sam veliki fan uvijek gledam da budem Objektivan i realan ..Takav sam po prirodi jbg.. Nema na cemu
  • Obrisan korisnik27.02.2011. u 11:39