Slavlje Valencije u Bilbau

Marin Pintur • nedjelja, 27.02.2011.

Uzbudljivo je bilo u večernjim utakmicama španjolske Primere. Villarreal je u posljednjim trenucima došao do boda kod Racinga, dok je Valencia preokrenula vodstvo Athletica...

Villarreal je tek u sudačkoj nadoknadi uspio osigurati bod na gostovanju u Santanderu. Stvari su za Žutu podmornicu krenule loše na samom otvaranju susreta. U trećoj minuti Racing je došao do vodstva nakonj što je poentirao Nahuelpan. Uslijedio je pritisak gostiju, međutim nogometaši Villarreala nisu bili dovoljno precizni, posebno Giuseppe Rossi.

Izjednačenje je stiglo sredinom drugog poluvremena, u 66. minuti. Marco Ruben je postigao svoj četvrti pogodak u sezoni. Šok za Villarreal je stigao dvije minute potom kada je nakon dodavanja iskusnog Munitisa talentirani Meksikanac dos Santos ponovo doveo Racing u vodstvo. Iako su gosti imali terensku inicijativu i veći posjed lopte, Racing je bio puno opasniji i konkretniji. Ipak, konačan rezultat od 2:2 je postavljen u sudačkoj nadoknadi. Strijelac za podjelu bodova je bio adut s klupe Nilmar. Racing je tako nastavio niz od pet utakmica bez poraza, dok je Villarreal isti broj susreta bez pobjede.

Valencia je iskoristila novi kiks Villarreala, te s pobjedom na jako teškom gostovanju u Bilbau učvrstila treću poziciju na ljestvici. Na San Mamesu svakoj je momčadi pripalo po jedno poluvrijeme, ali je Valencia postigla pogodak više. Baski su poveli u 14. minuti nakon što se Fernando Llorente izvrsno snašao pred vratima gostiju te u padu doveo Athletic u vodstvo. Do kraja prvog dijela obje su momčadi imale svoje prigode, ali se rezultat nije mijenjao.

Vrlo blizu povećanja vodstva domaći su bili u 64. minuti, ali je Llorente pogodio vratnicu. Kazna je stigla sedam minuta kasnije. Nakon asistencije Joaquina iz blizine je zatresao mrežu Juan Mata. Zgoditak za pobjedu Valencije je stigao u 81. minuti, a strijelac je bio Jonas koji je u igru ušao u 64. minuti.Bilbao je pritiskao do kraja susreta, ali obrana gostiju je uspješno odoljevala svim napadima.