Primera División, 25. kolo, 28.02.2011, 21:00 h
Málaga 3:1 Almería
Almería

Malagi slavlje u derbiju začelja

Maj Gašparac • ponedjeljak, 28.02.2011.

Posljednju utakmicu 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva odigrali su Málaga i Almería, a uspješniji su bili nogometaši Málage koji su slavili pred svojim navijačima rezultatom 3:1. Poveli su gosti u 9. minuti pogotkom Feghoulija, a Malaga je rezultat preokrenula pogocima Maresce u 53., Rondona u 78. i Juenmija u 91. minuti susreta.

Susret su bolje otvorili gostujući nogometaši te su poveli već nakon devet minuta igre. Antonio Luna uputio je ubačaj s lijevog boka, a Sofiane Feghouli je mirno poentirao i doveo Almeriju u vodstvo. Gosti su imali priliku povećati vodstvo u 13. minuti susreta, no Recio nije uspio iskoristiti dobru prigodu pred vratima Malage.

Nogometaši Malage bili su blizu postizanja izjednačujućeg pogotka u 39. minuti kada je udarac uputio Apono, no nije bio precizan. Domaći nogometaši nastavili su s napadima, ali do kraja poluvremena nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol Almerije te je poluvrijeme završeno rezultatom 1:0 u korist gostujućeg sastava.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili igrači Malage, u 50. minuti pokušao je Weligton Oliveira, ali njegov udarac nije bio precizan. Dvije minute kasnije, nogometaši Malage uspjeli su poravnati rezultat. Nakon što Darío Bernardello nije uspio otkloniti opasnost pred vlastitim vratima, do lopte je došao Enzo Maresca i postigao pogodak.

Iako su kontrolirali igru i stvarali prilike, nogometaši Malage nisu uspjeli doći do vodećeg pogotka tek do 78. minute kada je Rondon poentirao na asistenciju Apona. Domaći nogometaši pobjedu su potvrdili u prvoj minuti sudačke nadoknade vremena kada je Juenmi iskoristio dodavanje Maresce i pogotkom zaključio utakmicu.

Momčad Almerije susret je završila s devet igrača na terenu. U 76. minuti isključen je Leonardo Ulloa nakon što je zaradio dva žuta kartona, a iz istog razloga igru je bio prisiljen napustiti i Antonio Luna u 88. minuti utakmice.