Premiership, 28. kolo, 28.02.2011, 21:00 h
Stoke City 1:1 West Bromwich Albion
West Bromwich Albion

Vela još jednom spasitelj West Bromwicha

Marin Vuković • ponedjeljak, 28.02.2011.

West Bromwich Albion je kontroverznim pogotkom Carlosa Vele tri minute prije kraja utakmice na Britanniji izborio ipak zasluženi bod, kojim su pobjegli iz zone ispadanja i zasjeli na 17. mjesto.

Carlos Vela je prije osam dana u sudačkoj nadoknadi ogleda s Wolverhamptonom svojoj momčadi spasio bod, a večeras je to isto ponovio u ogledu 28. kola Premier lige na Britanniji.

Prema svemu prikazanom u ovoj utakmici, Baggiesi su itekako zaslužili taj jedan bod, posebno u drugom poluvremenu bili su bolja momčad i samo zahvaljujući vrataru Asmiru Begoviću Stoke City se može pohvaliti osvojenim bodom.

Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka, a najbolju priliku imao je Jermaine Pennant iz slobodnog udarca kojim je očešao gredu gostujućeg gola.

Dosta otvoreno igralo se u nastavku, početkom kojeg je Stoke City poveo nakon kornera kojeg je glavom u pogodak pretvorio Rory Delap. Gosti se ipak nisu predavali i tri minute prije kraja i samo pet minuta po ulasku na travnjak Vela je izjednačio na 1:1. O tom će se pogotku još pričati jer prema ponovljenim snimkama Arsenalov igrač na posudbi u West Bromwich Albionu bio je u zaleđu.

Vela je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade mogao Baggiesima donijeti i sva tri boda, no u situaciji jedan na jedan uspješniji je bio Begović i spasio svoju mrežu.