Premiership, 28. kolo, 27.02.2011, 14:30 h
West Ham
West Ham 3:1 Liverpool
Liverpool

Marin Vuković • nedjelja, 27.02.2011.

Najgore plasirana momčad engleske Premier lige u prvoj je nedjeljnoj utakmici 28. kola na Upton Parku svladala Liverpool s 3:1 i borbu za opstanak u elitnom razredu pretvorila u pravu dramu.

Kako je ogled Tottenhama i Arsenala odgođen za 20. travnja, u najavi 28. kola upravo smo utakmicu West Hama i Liverpoola proglasili derbijem kola i - nismo pogriješili. Čekićari i Redsi odigrali su odličnu utakmicu iz koje je kao pobjednik rezultatom 3:1 izašao domaćin.

Još jednom je momčad West Hama povukao Scott Parker, koji je u 22. minuti neobičnim, ali nevjerojatno preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora iznenadio Pepea Reinu i pogodio sam donji desni kut za vodstvo Čekićara od 1:0.

Mogao je Liverpool uzvratiti preko Dirka Kuyta, no Nizozemac je uspio pogoditi vanjski dio mreže, a u posljednjoj minuti prvoga dijela West Ham je šokirao goste. Odlično je s desne strane ubacio O'Neil, a Demba Ba dominantno u skoku skinuo paučinu s gostujućeg gola.

Liverpool je u prvom poluvremenu zbog ozljede ostao bez Martina Kellyja, a potom u prvim minutama nastavka i bez Raula Meirelesa, pa nije čudo da su imali dosta problema u traženju igre kojom bi načeli mrežu Roberta Greena.

Završnih dvadesetak minuta utakmice proteklo je u furioznom tempu, a prilike su se nizale s obje strane. Green je u nekoliko navrata zaustavljao pokušaje Liverpoola, a s druge strane West Ham je mogao i povećati vodstvo preko Frederica Piquionnea.

Napokon, šest minuta prije kraja vrlo dobri Suarez lijepim se driblingom oslobodio čuvara i ubacio oštru loptu za Glenna Johnsona, a ovaj iskoristio poklon i pogodio praznu mrežu.

Liverpool je bio na pragu povratka, ali je ostavio previše prostora u obrani, što su Čekićari u prvoj minuti sudačke nadoknade i iskoristili. Grubo je pogriješio Martin Škrtel, loptu mu je uzeo Carlton Cole i s petnaestak metara pucao u bliži kut, posve iznenadivši Reinu i pogodivši za konačnih 3:1.

West Ham se s nova tri boda popeo na 18. mjesto, no posljednje četiri momčadi bodovno su gotovo posve izjednačene. Štoviše, od 10. do 20. mjesta razlika između momčadi iznosi gotovo neznatnih - pet bodova.

• Obrisan korisnik28.02.2011. u 08:57
    Stalno pricam jedno te isto i vec se sam sebi gadim ali onaj Lucas mi nebi igro za drugu ekipu.Zvezdas dobro kaze ima tu jos kandidata za odlazak poput N*goga i Maxija i to su sve igraci koje je Benitez doveo ne znam iz kojeg razloga a kad se sjetim jos onog marokanca koji ni u Paoku trenutno ne... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.02.2011. u 03:44
    liverfool nula bodova... go irons! :D
  • Obrisan korisnik27.02.2011. u 21:30
    Kao dugogodisnjem navijacu LFC stvarno mi je tesko da gledam moj klub u ovako losim izdanjima.Klubu je potreban veliki remont.Lucas,N'gog,Johnson,i jos nekolicina ne zasluzuju da nose dres Liverpoola.A i Kenny u poslednje vreme izvodi totlno defanzivan tim,ne znam da li zbog nedostatka... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.02.2011. u 19:06
    Pa da; premiership je najaci i svako ti moze otkinuti bodove, a liverpool je po bodovima blize 12.mjestu a ne 4., a bilo je govora da bi ove godine usli u LP, nisu oni tako uigrani i trebala bi im bar jos 2-3 odlicna igraca koji bi po meni bili odlican stoper, zadnji vezni koji je bolji od lucasa... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.02.2011. u 18:43
    pa dobro, i Wolvesi su dobili ManU kad su bili zadnji. mislim da to nije argument u korist Premiershipa. Europa bi mogla biti kriterij, ali znamo da tu 2 utakmice odlucuju u KO fazi. po tome bih rekao da je generalno Premiership uspjesniji (svih 6 klubova je u dobroj poziciji, dok Spanjolci nisu u... [više na forumu]