Mario Glasnović • subota, 26.02.2011.

U 25. kolu španjolske nogometne lige Sevilla je na Vicente Calderonu remizirala s madridskim Atleticom. Ivan Rakitić postigao je vodeći pogodak za Sevillu u 66. minuti, ali nekoliko minuta kasnije Atletico je izjednačio na 2:2, što je bio i konačan rezultat.

Sevilla je na teškome gostovanju u Madridu remizirala s domaćim Atleticom. Gosti su poveli u 41. minuti preko Alvara Negreda, španjolskom napadaču asistirao je Argentinac Diego Perotti. Do kraja poluvremena mreže su mirovale, ostalo je 0:1.

Nastavak utakmice bolje je otvorio Atletico, u 48. minuti izjednačili su preko Koke Merodija. Momčad Seville još jedom je povela i to preko Ivana Rakitića koji je mrežu zatresao u 66. minuti. Sjajni hrvatski reprezentativac iskoristio je dodavanje Jesusa Navasa i s ruba šesnaesterca pogodio za vodstvo Seville.

No, domaćini se nisu predavali, u 76. minuti izjednačujući pogodak postigao je Jose Antonio Reyes. 27-godišnji Španjolac pobjegao je gostujućoj obrani i postavio konačni rezultat ove sjajne utakmice.

Espanyol je kod kuće bez većih problema svladao Real Sociedad. Domaćini su poveli autogolom braniča Daniela Estrade u 42. minuti. Estrada se iskupio za svoju pogrešku, minutu kasnije je postigao izjednačujući pogodak, a s tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugome dijelu momčad Espanyola je ubacila u veću brzinu. U 54. minuti španjolski napadač Sergio Garcia doveo je u vodstvo domaću momčad. Rezultat se nije mijenjao do posljednjih deset minuta kada je Espanyol postigao još dva pogotka. Najprije je u 81. minuti na 3:1 povećao Callejon, a u posljednjim trenucima susreta konačnih 4:1 postavio je Marquez.

Mate Bilić nije nastupio za momčad Sporting Gijona koja je kod kuće odigrala neriješeno s Real Zaragozom. U remiju bez golova bolja je bila domaća momčad, a gosti iz Zaragoze u 90 minuta nisu uputili niti jedan udarac u okvir vrata.

• Obrisan korisnik27.02.2011. u 13:23
    Prije 15 dana sam napisao da je po mom ukusu bolji od Modrica ili bilo kog veznjaka s ovih prostora ...Fantastican igrac .. Bravo Ivane
  • goikoetxea27.02.2011. u 10:51
    glupost. lani je skoro sam doveo salke na korak do naslova. ocito je jedino da u skrbavom salkeu vise nije mogao. nije ni cudo kad ga je ovaj metnuo 70 metara od gola.
    goikoetxea
  • Obrisan korisnik27.02.2011. u 04:38
    Kojom lakocom posprema golove odusevio me u ovih zadnjim utakmicama Bravo Ivane.....
  • The Phantom27.02.2011. u 00:14