Primera División, 25. kolo, 26.02.2011, 20:00 h
Mallorca 0:3 Barcelona
Barcelona

Barcelona uspješno preko Mallorce

Josip Piršljin • subota, 26.02.2011.

Barcelona je u 25. kolu španjolskog nogometnog prvenstva došla do pobjede na teškom gostovanju kod Mallorce. Katalonci su slavili s 3:0 i tako otišli na osam bodova prednosti ispred Real Madrida koji igra kasnije večeras.

Momčad Josepa Guardiole je u Palma de Mallorcu otputovala s namjerom da na vodećoj poziciji Primere zadrži pet bodova viška ispred drugoplasiranog Real Madrida. Mallorca je, pak, željela doći do bodova koji su joj potrebni u borbi za europske pozicije, ali protiv raspoložene Blaugrane nije išlo. Ponovno je među najboljima bio Lionel Messi postigavši pritom svoj 26. prvenstveni pogodak.

Nogometaši Barcelone su od početka susreta kontrolirali igru i držali loptu u svom posjedu. Krenuli su napadački prema vratima Dudua Aouatea kako bi što prije došli do vodećeg pogotka, no i igrači Michaela Laudrupa su nekoliko puta opasno zaprijetili.

U 14. minuti Seydou Keita je došao do lopte nakon jedne akcije Messija i uputio snažan prizeman udarac prema vratima Mallorce, ali Aouate je zaustavio njegov pokušaj. Tri minute kasnije domaći uzvraćaju preko Pierra Weba koji nakon kornera Jonathana de Guzmana puca glavom, ali previsoko.

Nedugo nakon toga Josea Manuela Pinta je pokušao ugroziti Ayoze, ali vratar Barcelone je to obranio. Nakon nekoliko neuspjelih akcija, Katalonci ipak do vodstva dolaze u 38. minuti. Keita je odlično uposlio Messija, a Argentinac glavom prebacuje vratara domaćih za vodstvo Barcelone od 1:0.

S tim rezultatom se otišlo na predah, a u nastavku utakmice ponovno je dominirala gostujuća ekipa. U 57. minuti Sergio Busquets je uputio sjajnu loptu za Davida Villu koji preciznim udarcem povećava prednost aktualnih španjolskih prvaka na 2:0.

Devet minuta kasnije gosti su uništili sve nade igrača i navijača Mallorce da na ovoj utakmici mogu izvući više od poraza. Pedro je prekrasnim udarcem s lijeve strane pogodio suprotni kut Aouatea, te je Barcelona s uvjerljivih 3:0 mogla privesti susret kraju.

• Obrisan korisnik28.02.2011. u 11:05
    Ne moze mene fudbal da isfrustrira niti bilo kakav los rezultat Reala ,predugo sam odan navijac da sam navikao na sve i svasta... Moji komentari su u skladu sa trenutim pisanjem i raspolozenjem , i ono sto u datom trenutku mislim i stojim iza svojih rijeci uvijek.. Kad ste vidjeli da ja napisem... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.02.2011. u 02:40
    Otkrivaš polako svoje pravo lice, počeo si sa umjerenim komentarima,a sad si već zbog frustracije realovog lošeg rezultata počeo pisati totalne gluposti. Kao nabriju se protiv Reala? Ma nabriju se svi još više protiv Barce jer je ona najbolja nogometna ekipa na svijetu,a ne Real,nevidim razloga... [više na forumu]
  • irilov28.02.2011. u 02:03
    nema potribe da ovo svodiš na osobnu razinu. da, napisa san da si napisa glupost - da se štite barcini igrači. pa u prošlom kolu kontra bilbaa- 2, slovima- dva nedosušena penala na camp nou, baš onako očita- recimo na canal plus su to otvoreno rekli, da ne ispadnu to neki moji kriteriji. i da nismo... [više na forumu]