Udinese sedmicom "pomeo" Palermo

Antonija Pavlić • nedjelja, 27.02.2011.

Premda je Palermo slovio kao blagi favorit u njihovu međusobnom ogledu u 27. kolu, Udinese se ponovno "razmahao" i domaće s travnjaka "pomeo" - sedam puta. Roma je još jednom izgubila vodstvo te na kraju jedva izvukla bod, dok je Lazio poražen na gostovanju kod Cagliaria...

Jedan od šlagera 27. kola talijanskog prvenstva trebao je biti ogled Palerma i Udinesea, momčadi na čijim utakmicama u posljednje vrijeme golovi frcaju na sve strane. No, posljednja se konstatacija na stadionu Renza Barbere ipak pokazala tek djelomično točnom. Igrala je, naime, samo jedna momčad i od prve minute bilo je jasno da ćemo gledati susret koji se kreće samo u jednom smjeru.

Sve su riješila dva, bez premca, najbolja Udineseova igrača. U 10. minuti mreže je načeo Antonio Di Natale, a do 30. na 3:0 povisio Alexis Sanchez. Međutim, nesrećama za domaće nije bilo kraja.

Bačinovič je u 40. minuti svoju ekipu, tako, morao ostaviti s igračem manje, a samo osam minuta nakon njegova drugog žutog kartona Natale i Sanchez zajedničkim su snagama rezultat već povisili na 7:0.

U 60. minuti, nadalje, Darmian je zbog krvničkog starta u kaznenom prostoru također poslan pod tuš (ovaj puta izravnim isključenjem), a najstrožu kaznu u pogodak je pretvorio Di Natale. I tu su gosti odlučili malo predahnuti. Svoj su posao odradili i posljednjih pola sata riješili s nogom na "leru".

Zanimljivo je bilo i u Rimu, gdje je posrnula Roma dočekala prosječnu Parmu. No, premda su ponovno vodili i igrali solidno, domaći nogometaši po tko zna koji put uspjeli su prokockati prednost i pred vlastitim navijačima ispustiti potencijalno vrlo bitna dva boda. Strijelci su bili Totti i Juan te dvaput Amauri.

Bari je pak pred svojim navijačima iskoristio dolazak Fiorentine, koja u posljednje vrijeme pokazuje znakove zapadanja u krizu i igra sve slabije. Viole su zaslugom Alberta Gilardina vodile sve do 87. minute, ali tada se ukazao Ghezzai i domaćima donio vrijedan bod.

Lazio također polako posustaje, u ovome kolu poražen je na gostovanju kod Cagliaria. Nogometaši Edoarda Reje teoretski su još uvijek u krugu kandidata za scudetto, ali ovoga puta autogolom im je stazu malo prepriječio Diaz. Cesena je minimalno i u posljednjim minutama pobijedila Chievo, dok su Brescia i Lecce remizirali, svaki mrežu pogodivši dva puta.

• Obrisan korisnik27.02.2011. u 20:35
    al ga ovi sicilijanci namještaju, prvo catania prijelaz iz dvojke u jedinicu, i onda ova sedmica udinesea, sve kao slučajno
  • Obrisan korisnik27.02.2011. u 20:02
    Nema nista pogresno u mojoj zelji da jedan fantastican igrac kao Sanchez dodje u klub koji volim,a posto bi tesko dosao u Dinamo onda bih volio da dodje u Real.Za njega bi sigurno bilo mjesta u Realu jer podjednako dobro igra i napadaca i desno krilo.Pogotovo bi dobrodosao na desnom krilu gdje igra... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.02.2011. u 19:49
    Nadam se da ne, zašto ti to želiš? Dosta mi je velikih klubova koji kupuju mlade talente i onda ih drže na klupi i daju im mrvice, šta ti misliš da će on igrat pokraj cekana, ozila, di marie, kake? Ako si navijač nekog kluba bar budi malo objektivan, zbog nogometa bi najbolje bilo da ne ode u Real... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.02.2011. u 18:58