Milan
Milan 3:0 Napoli
Napoli

Maj Gašparac • ponedjeljak, 28.02.2011.

Derbi susret 27. kola talijanskog prvenstva odigrao se na San Siru gdje su snage odmjerili nogometaši Milana i Napolija, a pobjedu su izborili domaćini koji su slavili rezultatom 3:0. Svi pogoci postignuti su u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Ibrahimović u 49, Boateng u 77. te Pato u 79. minuti susreta.

U samom početku utakmice niti jedna momčad nije zabilježila izglednu priliku za postizanje pogodaka. Prvi udarac uputili su gostujući nogometaši u 7. minuti, pokušao je Edinson Cavani, no njegov udarac nije bio opasan.

Domaćini su pokušali uzvratiti preko Zlatana Ibrahimovića u 10. minuti, ali je i njegov udarac bio neprecizan. Tri minute kasnije, s više od 25 metara, snažan udarac uputio je Marek Hamšík, no niti njegov udarac nije bio opasan po gol domaćina.

U narednim minutama domaći nogometaši povećavali su pritisak prema golu Napolija, ali nisu uspjeli stvoriti izglednu prigodu te je obrana gostiju bez većih poteškoća odolijevala njihovim napadima. U 20. minuti pokušao je, standardno nervozni, Gennaro Gattuso, ali njegov udarac s 20 metara otišao je visoko iznad gola. Sljedeću prigodu domaćini su imali u 27. minuti kada je pokušao, udarcem iz velike udaljenosti, Marek Jankulovski, ali i njegov udarac otišao je daleko od okvira gola.

Kako je vrijeme odmicalo, pritisak Milana se povećavao, a najveće probleme gostujućoj obrani zadavali su Robinho i Ibrahimović. Upravo se brazilski reprezentativac našao u izglednoj prilici u 39. minuti, pokušao je udarcem s 10 metara iskosa, no niti njegov udarac nije bio precizan.

Veliku prigodu domaćini su imali u 40. minuti susreta kada je, nakon loše intervencije gostujućeg vratara Morgana de Sanctisa, pucao Pato, ali njegov udarac na putu prema praznom golu zaustavio je branič gostujućeg sastava, Paolo Cannavaro. Do kraja poluvremena niti jedna momčad nije uspjela stvoriti ozbiljniju prigodu, tako da se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme odlučno su otvorili nogometaši Milana, prvu prigodu imao je Mark van Bommel koji je pucao nakon ubačaja iz kuta, no njegov udarac obranio je De Sanctis, a domaćini su poveli već u sljedećem napadu. Branič gostujućeg sastava, Salvatore Aronica, nespretno je reagirao i igrao rukom u kaznenom prostoru, a glavni sudac susreta, Gianluca Rocchi, bez oklijevanja je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Ibrahimović te je Milan poveo u 49. minuti susreta.

Nogometaši Milana nastavili su s pritiskom, a u tim trenucima iskazao se vratar ostiju De Sanctis koji je izvanrednim reakcijama zaustavljao udarce Pata u 55. te Robinha u 60. minuti i najzaslužniji je što nogometaši Milana nisu povećali svoju prednost.

Nogometaši Napolija pokušali su uzvratiti, no nisu uspjeli stvoriti izglednu prigodu. U 69. minuti pokušao je, udarcem glavom, Cannavaro, ali je njegov udarac bio bezopasan.

Utakmica je odlučena u 77. minuti kada je Milan povećao svoju prednost nakon kontranapada u kojemu je Kevin-Prince Boateng iskoristio prizemni ubačaj Pata te poentirao za 2:0. Samo dvije minute kasnije, asistent za drugi pogodak, Pato dodatno je povećao prednost Milana. Treći Milanov pogodak rezultat je Brazilčeve solo akcije koji je primio loptu na sredini igrališta, prošao do ruba kaznenog prostora te preciznim udarcem s 20 metara matirao De Sanctisa.

Do kraja susreta nogometaši Napolija nisu uspjeli opasnije zaprijetiti te su tako nogometaši Milana, zahvaljujući odlično odigranom dugom poluvremenu, zasluženo slavili rezultatom 3:0 i učinili veliki korak prema osvajanju naslova prvaka.

• Obrisan korisnik01.03.2011. u 19:52
    Ma daj Rodman, pa opće je poznato da Barca ima najveću naklonost sudaca u Španjolskoj. Da im nije sudaca bili bi 7 bodova iza Reala,objektivno. Dobili su čak 1 penal,a Real samo 10 u prvenstvu.
  • Obrisan korisnik01.03.2011. u 17:52
    [/QUOTE] gledao si utakmicu?? pa znaš? kakve penale sude Barceloni i još ponekim klubovima ovoje dobro.. svi sad traže u jajetu dlaku samo da ne ispadne da je Milan dobro igrao.. možda je bio penal možda nije. niko neće nikad potvrditi jedno a ni drugo.. MIlan je igrao odlično, branio se perfektno... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.03.2011. u 17:51