Sampdoria 0:2 Inter
Inter

Sneijder i Eto'o slomili Sampdoriju

Borna Rupnik • nedjelja, 27.02.2011.

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici u Italiji Sampdoria je na svom terenu ugostila aktualnog prvaka, no ostala je praznih ruku. Inter je slavio rezultatom 2:0...

Inter je u 27. kolu upisao svoju 16. ovosezonsku prvenstvenu pobjedu. Tri su boda uzeli kod Sampdorije i barem na 24 sata preskočili Napoli i zauzeli drugo mjesto na tablici, odmah iza svojeg gradskog rivala, vodećeg Milana.

No, domaćini su bili vrlo tvrd orah. U prvom su se poluvremenu i jedni i drugi dosta mučili kako bi uopće stvorili neku priliku pred protivničkim vratima, pa tako nije bilo veliko iznenađenje što se na odmor otišlo s 0:0 na semaforu.

Početkom nastavka Inter su u zadnji čas spašavali Andrea Ranocchia i okvir gola - koji je zaustavio pokušaj Polija - a Julio Cesar obranio je nešto kasniji pokušaj Maccaronea.

Do vodstva je usprkos tome došao branitelj naslova. U 73. minuti je nizozemski reprezentativac Wesley Sneijder sjajno izveo slobodan udarac i matirao vratara Curcija za 1:0.

Sneijder je nekoliko minuta poslije mogao postati i dvostruki strijelac, a sudbinu Sampdorije naposljetku je zapečatio Samuel Eto'o. Kamerunski je napadač rutinski okončao brzi protunapad u sudačkoj nadoknadi za konačnih 2:0.