Juventus 0:2 Bologna
Bologna

Di Vaio srušio Staru damu

Ivana Spahija • subota, 26.02.2011.

Loši rezultati Juventusa nastavljaju se i dalje, Stara dama je u prvom susretu 27. kola Serie A kod kuće doživjela poraz od Bologne i potpuno se udaljila od utrke za vrhom ljestvice. Iako su odigrali vrlo dobro prvo poluvrijeme, nogometaši Juventusa pali su u nastavku, a to je najbolje iskoristio Marco Di Vaio, koji je s dva pogotka donio veliko slavlje Bologni...

Domaći dvoboj s Bolognom činio se idealnom prilikom za povratak Juventusa na pobjedničke staze, no unatoč očekivanjima Torineza, to se ipak nije dogodilo. Bologna je na krilima raspoloženog kapetana Marca Di Vaia rezultatom 2:0 uzela sva tri boda Staroj dami, koja se nakon ovog poraza zadržala na sedmom mjestu te se opasno trese stolica trenera Luigija Delnerija. Juventus nije iskoristio brojne prilike u prvom dijelu, dok je Bologna u nastavku realizirala svoje dvije i zasluženo slavila pobjedu.

Juventus je bio u prilici povesti već u desetoj minuti susreta, ali je pokušaj Krasića iz udarca iz kuta uspio zaustaviti gostujući vratar Viviano. Četiri minute kasnije Chiellini je odlično pronašao Matrija, koji je iz dobre pozicije gađao pokraj gola. Još jednu u nizu prilika za vodstvo Juventus je propustio u 26. minuti susreta, dobro je gađao Felipe Melo, još bolje intervenirao raspoloženi Viviano.

Domaćini su konstantno opsjedali prostor Bologne, ali je gostujuća obrana izdržavala sve napade. Iaquinta je u 33. minuti mogao donijeti vodstvo Juventusu, ali je gađao pokraj gola, a osam minuta kasnije je nakon izvedenog udarca iz kuta pogodio vratnicu. Unatoč potpunoj dominaciji Stare dame u prvom dijelu, početkom drugog poluvremena, točnije, u 49. minuti Bologna je došla do vodstva. Mutarelli je odlično uposlio Di Vaia, koji je izbjegao zaleđe i matirao Storarija za veliko vodstvo Bologne od 1:0.

Taj je pogodak dao krila gostima, koji su krenuli po povećanje vodstva. Di Vaio je u 56. minuti bio u prilici po drugi put u susretu zatresti mrežu Juventusa, ali je loptu poslao malo pokraj vratnice. Stara dama je pokušala uzvratiti u 65. minuti, ali je Britos zaustavio opasan pokušaj Bonuccija. Minutu kasnije Bologna je došla i do drugog pogotka, ponovno je loptu servirao Mutarelli, Meggiorini je produžio za Di Vaia, koji je po drugi put u susretu pronašao put do mreže Storarija za velikih 2:0 Bologne.

Nakon tog pogotka navijači Juventusa svoje su igrače zasuli uvredama i poručili im da odu raditi, a u međuvremenu je bljesnulo još nekoliko prilika za pogodak Torineza, ali bez uspjeha. Najveću od njih propustio je Toni U 83. minuti kada je njegov pokušaj u posljednji čas s gol-crte izbio Portanova. Susret je tako okončan rezultatom 2:0, koji Bologni donosi uspon na 11. mjesto na ljestvici, a Juventusu nastavak krize kojoj se još uvijek ne nazire kraj.

• Obrisan korisnik27.02.2011. u 11:58
    Ovaj Juventus je stvarno neka čudna momčad?
  • Obrisan korisnik27.02.2011. u 10:15
    na šta spade ovakav velikan... pitanje da li će završiti i u prvih 6... calciopolli i milanski giganti su uništili Juve
  • Obrisan korisnik27.02.2011. u 08:30
    Juve ima strasne amplitude,tuce Inter pa izgubi od Bologne sto znaci da mogu ali fali motivacije sto je greska trenera koji ih ne moze dovoljno napalit na svaku utakmicu nego je sve na igracima a igraci Juvea su razmazeni.
  • Obrisan korisnik27.02.2011. u 02:00