FA kup, četvrtfinale, 13.03.2011, 17:45 h
Manchester City 1:0 Reading
Reading

Manchester City putuje na Wembley

Marin Vuković • nedjelja, 13.03.2011.

Nogometaši Manchester Cityja pošteno su se namučili kako bi izborili plasman u polufinale FA kupa, pogotkom Micaha Richardsa s minimalnih 1:0 svladali su Reading, desetoplasiranu momčad Championshipa.

Manchester City nije oduševio svoje navijače na Eastlandsu, ali je odradio posao i izborio plasman među četiri najbolje momčadi ovosezonskog izdanja FA kupa. Put na Wembley osigurao im je Micah Richards krasnim pogotkom glavom u 74. minuti utakmice.

City je bio bolja momčad, stvarao bolje prilike i češće prijetio vratima Readinga, ali što zbog odličnog vratara McCarthyja, što zbog vlastite dekoncentracije u završnici, pogodaka nije bilo sve do same završnice utakmice.

Posebno se dobrom igrom istaknuo David Silva, koji polako ali sigurno uz Carlosa Teveza preuzima ulogu nezamnjenjivog kotačića u momčadi Roberta Mancinija.

Trenutak odluke zbio se 16 minuta prije kraja kada je City izborio korner, kojeg je izveo upravo Silva, a impresivnim skokom Richards glavom s pet ili šest metara zakucao loptu u mrežu Readinga.

Pravo iskušenje nogometaše Cityja čeka u polufinalu jer ždrijeb im je ponovno podario Manchester United, pa će 16. ili 17. travnja Wembley svjedočiti ljutom dvoboju gradskih rivala.

• Obrisan korisnik13.03.2011. u 20:29
    United će nakon sedmogodišnjeg čekanja opet osovjiti FA kup,u to sam siguran 100%!!
  • Obrisan korisnik13.03.2011. u 20:07
    Pridjev ''patetična'' jest najbolji pridjev da se opiše Cityeva igra.
  • Obrisan korisnik13.03.2011. u 19:53