Real i Barcelona na istoj razdaljini

Marin Vuković • nedjelja, 20.03.2011.

Nogometaši Reala i Barcelone identičnim su pobjedama nad svojim suparnicima nastavili utrku za naslov prvaka na istoj razdaljini kao i uoči 29. kola. Barcelona je na Nou Campu svladala Getafe s 2:1, a Real u madridskom derbiju istim rezultatom nadigrao Atletico.

Madridski derbi na Vicente Calderonu pripao je Realu, koji je već u prvih pola sata utakmice stekao dva pogotka prednosti i znao tu prednost zadržati gotovo do samoga kraja. Izabranici Josea Mourinha pokleknuli su tek u samoj završnici, a utrku s vremenom domaćin nije uspio dobiti pa je susret okončan pobjedom Reala od 2:1.

Već nakon 11 minuta igre Real je poveo, i to novim pogotkom Karima Benzeme, koji je još jednom dokazao da je u strašnoj formi. Bio je to njegov 12 pogodak u zadnjih 11 utakmica.

Vezane vijesti

Atletico se potom otvorio i krenuo po pogodak i eventualni preokret, no nakon nekoliko prilika Reyesa i Aguera u 33. minuti šokirao ih je novi pogodak gostiju. Lijepo je lijevom stranom prošao Marcelo, povratnom loptom našao Mesuta Özila, a ovaj precizno iz prve poslao loptu pod gredu.

Svi Atleticovi pokušaji da se vrati u utakmicu nisu urodili plodom, a i Real je propustio priliku proslaviti uvjerljiviju pobjedu. Napokon, četiri minute prije kraja domaćin je smanjio na 2:1 golom Aguera, no rezultat se do kraja nije mijenjao.

Getafe na Nou Campu nikada nije ozbiljno prijetio Barceloni, pa niti večeras nije pružio značajan otpor. Barca je igrala i stvarala prilike, no na kraju su samo dva puta svladali Jordija Codinu.

Za prvi pogodak zaslužan je Dani Alves, koji je u 17 minuti sjajnim volejem doveo Barcelonu u vodstvo, a početkom drugog poluvremena prednost domaćina udvostručio je Bojan Krkić, čiji se udarac na putu do mreže odbio od Diaza i prevario vratara Getafea.

Dvije minute prije kraja utakmice gosti su postigli utješan pogodak, Manu je svladao Victora Valdesa, no nije bilo vremena, a ni prilike za povratak u utakmicu.

Real Zaragoza proteklog je tjedna razbio Valenciju s 4:0, a već ovoga vikenda doživio prizemljenje u Mallorci porazom od 1:0. Utakmicu nije završio vratar Antonio Doblas, koji je zaradio crveni karton zbog igranja rukom izvan šesnaesterca.

• Obrisan korisnik20.03.2011. u 19:36
    Bravo Barca, nisam gledo, al zabrinjava me ova slaba realizacija Barce :S Nego real, ronaldo pokazao kakav je zapravo sebičan kad je onako reagiro kad su zabili gol, on išo sucu prigovarat za penal, samo mu je stalo da on zabije gol i ništa drugo
  • Obrisan korisnik20.03.2011. u 17:42
    nebi se bas slozio,namjerno se karton dobije protiv villarreala pa onda sa almerijon kuci lakse bude podnit izostanke...i onda je spreman za najteze,od clasica nadalje,bolje bi tako ispalo jer nie bas villarreal za bacit..
  • Obrisan korisnik20.03.2011. u 17:05
    cccc, pa to je Xavi namjerno, pauzira Villareala da se odmori nakon dvi tekme za repku i odmoran bude za najteže zadatke.
  • Obrisan korisnik20.03.2011. u 14:08
    jedino je steta sta onakva igracina i profesionalac kao sta je xavi onako izbija loptu u 92.-oj min.,dobija zuti i nema ga sljedecu protiv villarreala,jedina crna mrlja sinoc...to se takvom igracu nesmi desavat jednostavno..
  • Obrisan korisnik20.03.2011. u 11:12