Uvjerljiva Osasuna, bijeg Malage

Marin Pintur • nedjelja, 20.03.2011.

U španjolskom prvenstvu je u nedjeljno popodne odigrano pet dvoboja važnih za rasplet u donjem dijelu ljestvice. Osasuna je razbila Hercules, a pobjede su još ubilježili i Malaga, Racing, Sporting i Levante.

Malaga je definitivno uhvatila priključak u borni za opstanak. Pobjedom nad Espanyolom su osvojili nova tri važna boda i posljednje mjesto prepustili Herculesu. Nogometaši Manuela Pellegrinija su glavninu posla u ostvarivanju pobjede napravili u prvom dijelu utakmice. Najviše zasluga za važnu pobjedu idu mladom napadaču iz Venezeuele Rondonu koji je zatresao mrežu Espanyola u dva navrata, u osmoj i 26. minuti.

Hercules, koji se jedini može pohvaliti podatkom da je ove sezone svladao Barcelonu, od danas je na samom začelju ljestvice. Za to se pobrinula Osasuna koja je demolirala Herculesa u gostima s visokih 4:0. Prvi pogodak za goste iz Pamplone je postigao Camunas desetoj minuti, a za povećanje vodstva je precizan bio Nelson u 35. minuti. Sve je riješeno u razmaku od nekoliko minuta u drugom dijelu. Nakon sat vremena igre precizan je bio Mađar Vadocz, a u 66. minuti konačan je rezultat postavio Kike Sola.

Do sedme pobjede u sezoni je došao Sporting Gijon koji je značajno podigao formu s obzirom da je osvojio sedam bodova u posljednja tri kola. Gost u Gijonu je bila Almeria, a odlučujući zgoditak je viđen u ranoj fazi utakmice. U 13. minuti svoj treći pogodak ove sezone je postigao veznjak Miguel de las Cuevas. Mate Bilić opet nije bio u konkurenciji za nastup u dresu Sportinga.

Ako Racing Santander osigura opstanak u Primeri, za to će najzaslužnija biti dobra igra na domaćem terenu gdje su i osvojili većinu svojih bodova. Nova tri vrijedna Racingovci su osvojili u dvoboju protiv Real Sociedada. Domaćin je poveo u 40. minuti preko nekadašnjeg igrača Ajaxa i velike nade švedskog nogometa. Kennedyja Bakircioglua. Izjednačenje je stiglo u 72. minuti preko Griezmanna, ali Racing je odgovorio samo pet minuta kasnije. Zgoditak za pobjedu je postigao Giovanni dos Santos.

Deportivo je uvelike kompromitirao svoj položaj na ljestvici domaćim porazom od Levantea. Gosti su opet ugodno iznenadili svoje navijače i nastavljaju s odličnom formom. U posljednjih deset kola nogometaši Levantea su osvojili čak 20 bodova. Do slavlja u La Coruni su došli pogotkom Rubena Suareza u 90 .minuti iz slobodnog udarca.