Primera División, 29. kolo, 20.03.2011, 19:00 h
Athletic Bilbao 0:1 Villarreal
Villarreal

Villarreal uzeo bodove u Bilbau

Josip Piršljin • nedjelja, 20.03.2011.

U pretposljednjoj utakmici 29. kola španjolskog nogometnog prvenstva Villarreal je do novih bodova došao na neugodnom gostovanju u Bilbau. Minimalnom pobjedom protiv domaćeg Athletica Žuta podmornica izjednačila se na trećoj poziciji Primere s Valencijom koja igra kasnije večeras...

Villarreal je nakon izborenog prolaza u četvrtfinale Europske lige protiv Bayera iz Leverkusena tražio pobjedu protiv Athletica u borbi za treće mjesto Primere. Athletic je, pak, pred svojim navijačima igrao za bodove koji su im potrebni u lovu na europske pozicije. Domaći su pružili dobar otpor, no više od minimalnog poraza nisu mogli izvući.

Nogometaši Athletica i Villarreala nisu bile previše raspoloženi u prvom poluvremenu. Nije bilo golova, ali niti puno lijepih akcija i dobrih poteza. Igrači Joaquina Caparrosa imali su veći posjed lopte i bili nešto opasniji za gostujućeg vratara Diega Lopeza, ali nisu uspjeli realizirati malobrojne prilike.

Igrači Žute podmornice u prvom dijelu utakmice prepustili su inicijativu nogometašima Athletica i čekali svoju priliku iz kontranapada. Gol domaćih uspjeli su ugroziti tek u nekoliko navrata, no mreže su mirovale, te se na predah otišlo s rezultatom 0:0.

U nastavku susreta ipak smo gledali bolji nogomet pošto su obje momčadi zaigrale otvorenije, a u 58. minuti Villarreal je došao do vodećeg pogotka. Borja Valero je ubacio loptu u šesnaesterac domaćeg sastava gdje se na pravom mjestu našao Marco Ruben koji glavom poentira za vodstvo Villarreala od 1:0.

Nedugo nakon vodećeg pogotka sastav Juana Garrida mogao je povećati svoju prednost. Igrala se 63. minuta kada je opasno prema Iraizozu pucao Giuseppe Rossi, no vratar Athletica odbio je njegov udarac u korner. Do kraja susreta i jedna i druga ekipa imale su još par šansi za postizanje pogotka, no rezultat se ipak nije mijenjao.