Primera División, 29. kolo, 20.03.2011, 21:00 h
Valencia
Valencia 0:1 Sevilla
Sevilla

Josip Piršljin • nedjelja, 20.03.2011.

Odigrana je i posljednja utakmica 29. kola španjolskog nogometnog prvenstva u kojoj je Sevilla zahvaljujući pogotku Ivana Rakitića došla do vrijedne pobjede protiv Valencije na Mestalli.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić nastavlja s odličnim igrama u dresu španjolske Seville. Njegovim pogotkom sastav Gregorija Manzana osvojio je sva tri boda na teškom gostovanju kod Valencije koja je ovim porazom pala na četvrto mjesto prvenstvene tablice. Slavljem na Mestalli Sevilla je došla do sedme pozicije u Primeri.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka niti na jednoj strani premda su obje ekipe imale nekoliko dobrih prilika za dolazak u vodstvo. Igralo se otvoreno, a prvu ozbiljniju šansu imali su gostujući igrači. U 23. minuti Rakitić je odlično asistirao Alvaru Negredu koji nakon jedne kontre bježi obrani Valencije, no pogađa stativu, a na odbijenu loptu nitko ne reagira.

Samo minutu kasnije Valencia je uzvratila na drugoj strani. Brazilac Jonas izbio je sam pred gostujućeg vratara Javija Varasa, no nije ga uspio prebaciti i lopta je prošla pored gola. Četiri minute prije kraja poluvremena Frederic Kanoute opasno je pucao prema vratima domaćih, no Guaita je zaustavio njegov pokušaj, te se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

Gosti su dobro igrali i u nastavku susreta, no do vodećeg pogotka zamalo su došli domaći u 52. minuti. Ponovno se u izglednoj situaciji našao Jonas koji snažno puca prema Varasu, ali vodstvo Valencije zaustavlja vratnica. Tri minute kasnije Kanoute je nakon kornera Rakitića glavom tukao malo iznad vratiju domaćih.

U 61. minuti Valencia je u kratkom vremenu imala dvije odlične prilike. Najprije je Robertu Soldadu udarac obranio Varas, a gostujući vratar zaustavio je i pokušaj Jonasa. Ipak, prvi su do zgoditka došli nogometaši Seville.

U 70. minuti susreta Negredo je pokušao ugroziti Guaitu, ali njegov udarac s lijeve strane blokirali su braniči Valencije. Odbijena lopta došla je do Rakitića koji odmjerenim udarcem dovodi svoju ekipu u vodstvo od 1:0. Hrvatskom reprezentativcu u redovima španjolskog prvoligaša to je bio treći pogodak u Primeri. Do kraja utakmice moglo je biti još golova na obje strane, ali završilo je minimalnom pobjedom gostiju.