Zabok pružao čvrst otpor Zagrebu

Iz dvorane SŠ Bedekovčina:Goran Markuš • subota, 26.03.2011.

Nakon sjajnog ulaska u utakmicu košarkaši Zaboka odradili su sasvim solidan susret i pružajući pomalo neočekivano čvrst otpor tek su u nastavku favoriziranim Mravima dopustili da se odvoje i osiguraju drugo slavlje u Ligi za prvaka...

U susretu u kojem su i prije samog početka mnogi već sve bodove pripisali očekivano favoriziranim košarkašima Zagreb CO ispred gotovo popunjene dvorane u Bedekovčini domaćin je pružao neočekivano čvrst otpor i protivniku dopustio odvajanje tek u drugom dijelu susreta.

Već na samom početku utakmice nekoliko grešaka i prilično neprecizan šut gostiju Zabočani su znali iskoristiti i ispred domaće publike potpuno neočekivano preuzimaju kontrolu u svoje ruke i bježe na vrlo ugodnih deset poena razlike.

Na njihovu žalost nakon nužne pauze gosti su se uspjeli regrupirati i već do kraja četvrtine rade 19:6 seriju te potpuno zasluženo na odmor odlaze s tri poena prednosti. Iako su Mravi nastavili s pritiskom Zabočani se niti u narednih deset minuta nisu predali i zahvaljujući pametnoj igri na poluvrijeme odlaze s tek četiri poena zaostatka.

Po povratku košarkaša na parket, ponovno se očekivala eksplozija Mrava, no još jednom domaćin je bio taj koji se bolje snašao i 13:4 serijom ponovno preuzimaju inicijativu te preuzimaju zasluženo + 5 vodstvo. Međutim, nakon kratkog predaha košarkaši Zagreba posložili su svoje redove i fantastičnim učinkom u napada u narednih pet minuta zabijaju 18 poena i na posljednji odmor odlaze s devet poena "viška".

Ovog puta domaćin više nije imao snage za povratak i nakon mirno odrađenih preostalih deset minuta igre favorizirani Mravi potpuno zasluženo ipak dolaze do oku vrlo ugodne + 15 pobjede čime nakon drugog kola uz Cedevitu ostaju jedina momčad sa stopostotnim učinkom.

Uz očekivano raspoloženog Luku Žorića (19 poena, 9 skokova) kod gostiju još se jednom istaknuo i Damir Mulaomerović (17 poena, 5 skokova, 6 asistencija). S druge strane terena uz uvijek spremnog Roberta Leža (15 poena) sasvim solidan posao odradio je i dvojac Jure Lozančić (12 poena, 5 skokova) - Ivan Perinčić (10 poena, 9 skokova).

• Obrisan korisnik26.03.2011. u 23:19
    novinaru ako si bija na utakmici moga si napisat zašto je zg dobija utakmicu. to se zove ZONA!
  • Obrisan korisnik26.03.2011. u 22:43
    u svakom slučaju bolji otpor nego cibona što je pružila protiv borika :)))