Cedevita u finišu slomila Borik

Edvard Burić • subota, 26.03.2011.

Cedevita je nakon puno muke došla do pobjede u Zadru protiv Borik Puntamike. Završilo je 92:89 za Zagrepčane. Domaći sastav odlično se držao do samog kraja utakmice, ali pobjedu ipak nije upisao. Cedevita je došla do 2-0 u Ligi za prvaka i sada puno mirnije dočekuje put u Madrid.

Borik Puntamika u Jazinama je dočekao Cedevitu sa željom da nakon Cibone "sruši" još jednog NLB ligaša. Kao što se i očekivalo, Cedevita je bila puno tvrđi orah od svog renomiranijeg gradskog protivnika koji je Jazine u prošlom kolu napustio s -23 (86:63).

Iako su nas NLB ligaši proteklih sezona navikli na nezanimljive utakmice i rutinsko obavljanje posla protiv svojih A-1 protivnika, izgleda da će ova sezona biti potpuno drugačija i da se možemo početi navikavati na novu realnost, a samim time i na zanimljivije (te gledateljima atraktivnije) utakmice.

Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da Cedevita neće prošetati Zadrom i da se Borik neće olako predati. Nakon prve četvrtine na semaforu je svijetlilo 22:22, a na poluvrijeme se otišlo s 52:44 za domaću momčad. Zanimljivo je naglasiti kako je Borik imao i 52:39, ali Bracey Wright ubacuje pet u nizu za minus osam na poluvremenu.

Treći period fanatični domaćin ne posustaje. Borik je poveo 59:48, a imao i 68:60, da bi u posljednju četvrtinu ušli sa 73:69.

Borik je i u zadnjih deset minuta imao što za reći. Poveli su 82:77, Cedevita odgovara tricom (82:80), ali domaći nakon izjednačenja (82:82, Žižić) ponovno rade razliku. Košem Petanija imaju vrlo lijepih 87:82.

Tada Aco Petrović uzima minutu odmora nakon koje njegovi igrači rade seriju 10:0 i dobivaju utakmicu. Kod 87:92 posljednje koševe na utakmici zabija Marijan Čakarun, najbolji strijelac Borika na utakmici. Ubacio je koš, promašio dodatno slobodno bacanje, Petani uhvatio loptu, Jurjević pucao tricu, ali nije uspio. Završilo je 89:92.

Kao što smo rekli, za domaći sastav najviše je ubacio Čakarun (17 koševa), a iza njega su bili Jurjević s 15 i Petani s 14 postignutih koševa. Za Cedevitu Žižić je postigao 26 koševa i imao sedam skokova. Wright je dodao 25 koševa i pet skokova.

Zagrepčanima sada slijedi uzvrat četvrtfinala Eurokupa u Madridu protiv Estudiantesa, a nakon toga u sklopu trećeg kola Lige za prvaka igraju protiv Cibone. Borik Puntamika će nakon dvoboja protiv Cibone i Cedevite, snage odmjeriti sa Splitom.

• Obrisan korisnik27.03.2011. u 12:15
    bravo Cedevita,čestitke na pobjedi, i Zagreb bi mogao imati problema u Jazinama, samo tako naprijed prema naslovu prvaka!!! Fantastičan učinak Žižića, šteta što ne može igrati u Eurokupu.
  • Obrisan korisnik27.03.2011. u 11:53
    veliko srce prema velikim novcima ...svaka čast
  • Obrisan korisnik27.03.2011. u 01:42
    Na utakmici je bilo minimalno 3000 gledatelja, skoro puna dvorana. Toliko o točnim podacima
  • Obrisan korisnik26.03.2011. u 23:26
    Ovaj Borik je jedno pravo osvježenje u našoj košarci.Svaka čast.