Mravi prejaki za Alkar

Ante Zovko • petak, 01.04.2011.

Zagreb je u jednom od derbija trećeg kola Lige za prvaka protiv Alkara upisao i treću pobjedu. Dominantna predstava pod obručima i uglavnom na individualnu kvalitetu rezultirala je pobjedom 100:84.

Mravi su u potpunosti dominirali na poziciji centara, gdje su Luka Žorić i Mario Kasun kombinirali 51 poen, a sjajnom im se partijom pridružio Alex Renfroe.

Mogli su domaći vrlo rano riješiti sve dvojbe, ali su po svojem starom običaju dopustili Alkaru da se približi u trećoj ćetvrtini. Ipak, preciznost s vanjskih pozicija odnijela je svaku neizvjesnost u posljednjoj dionici.

Zagreb je prvu priliku za odvajanje imao sredinom prve četvrtine. Žorićevom dvicom kreće serija Zagreba za 15:12, a nakon dodatnog slobodnog bacanja Simon s dvije trice podiže na osjetniju razliku (20:12). Taman kad su Mravi zaprijetili da će se odvojiti (24:14), Alkar se vratio u igru.

Delaš i Župić (devet poena u prvoj četvrtini) uzvraćaju i Alkar zaključuje prvi dio na prihvatljivih 26:20. Kad su Sinjani zaprijetili početkom druge dionice i stiglo na minus četiri, na Žorićevim krilima Mravi opet dižu razliku (36:27), a Alkaru je zaprijetio potpuni raspad kad je Kruno Simon u 16. minuti s dvije trice uz dvije asistencije Renfroea postavio 45:30. Bila je to sigurna prednost koju je Zagreb iščekivao, a ponajviše dominaciji u reketu održao ju je do poluvremena (55:40).

Činilo se kako Zagreb i početkom nastavka bez problema održava razliku, a onda je Luka Žorić zaradio četvrtu osobnu, a Erceg, Delaš i Modrić približavaju Alkar na 63:52. Ubrzo je četvrti prekršaj imao i Kasun, a u 25. minuti Simon je zaradio tehničku i Sinjani su iskoristili priliku - potpuno su se približili - 65:60. Mogao je Alkar i više od toga da nije bilo promašenih trica (Župić i Anzulović), ali Mravi vraćaju stvari na svoje mjesto dvjema tricama, prvo Renfroea, a onda Babića za 73:60.

Svaki put kad bi se Alkar pokušao vratiti tricom u zadnjoj četvrtini (Delaš, Blajić), Mravi bi uzvratili istom mjerom (Renfroe kojem se pridružio dvojac Kasun - Žorić) i razlika je održavana na petnaestak razlike, a posljednja je četvrtina bila samo formalnost, prilika za poboljšavanje statistike.

A statistički su utakmicu obilježili centri Zagreba. Kasun i Žorić zabili su više od pola onoga što je ušlo u obruč Alkara. Kasun je imao 26 poena i sedam skokova u 28 minuta, a Žorić u 33 minute 25 poena, osam skokova i tri asistencije. Mravi su ovu utakmicu dobili uglavnom na individualnu kvalitetu pa je Renfroe imao 20 poena i čak 17 skokova te pet asistencija.

Sinjani su se rasporedili puno ravnopravnije: Dino Erceg je imao 16 poena, Blajić 14 (pet asistencija), Delaš 12, a Modrić deset.

• Obrisan korisnik02.04.2011. u 01:02
    a jbga, ocekivano, al opet nista strasno, mislin da bi zagrebu puno teze bilo da je utakmica igrana u sinju.sta kaze highlander, idemo dalje
  • highlanderSINJ01.04.2011. u 22:11
    ... bolje se alkar drza od konačnog rezultata ... nema veze ... idemo dalje ...