Zadar lako sa Zabokom

Lovro Štrbinić • petak, 01.04.2011.

U sklopu trećeg kola Lige za prvaka košarkaši Zadra odigrali su prvu utakmicu u svojoj dvorani. Nisu imali težak posao jer im je u goste došao Zabok, jedan od slabijih sastava lige i potpisao uvjerljiv poraz. Zadranima je to druga pobjeda u domaćem prvenstvu ove sezone.

Nakon što su uvodna dva kola igrači pod vodstvom Pine Grdovića odradili u zagrebačkom Draženovom domu i vratili se s polovičnim učinkom, ždrijeb im je u trećem kolu donio prvi domaći susret. U Višnjik je nadajući se iznenađenju doputovao dosad dvaput poraženi Zabok i u skladu s očekivanjima upisao i treći poraz u ovom dijelu natjecanja.

Neizvjesnost je potrajala prvih desetak minuta jer je u tom periodu rezultat često bio potpuno izjednačen čemu u prilog ide i podatak da je prva četvrtina završila 21:21. Međutim, početkom drugog perioda gosti sve teže prate tempo domaćina i u posljednjih nekoliko minuta poluvremena Zadrani rade osjetniju razliku. Početkom susreta Zadrane je predvodio Ive Ivanov, a potom je ritam uhvatio i Marko Car pa se na predah otišlo s +15 (47:32).

U drugom poluvremenu samo je viđen nastavak dominacije domaće ekipe koja pomalo gradi sve veću prednost, a prilika za razigravanje pružena je i nekim igračima s klupe. Krajem treće dionice bilo je već +22 i igrači Zaboka su za cilj imali ostati poraženi manjom razlikom nego što je od istog suparnika stradala zagrebačka Cibona.

U tome nisu uspjeli jer je do kraja razlika narasla na +31 (92:61), a najefikasniji igrač utakmice bio je Car sa 16 poena. 14 je, uz pet ukradenih lopti, zabio Vladović, a na 13 su se zaustavili Bilan i Marčinković. Isti broj poena djelo je i najefikasnijeg gostujućeg košarkaša Roberta Leža.