Premiership, 31. kolo, 02.04.2011, 13:45 h
West Ham 2:4 Manchester United
Manchester United

Hat-trick Rooneyja za preokret Uniteda

Marin Vuković • subota, 02.04.2011.

Nogometaši Manchester Uniteda uspjeli su na Upton Parku ponoviti podvig s kraja siječnja ove godine, kada su u Blackpoolu nadoknadili dva pogotka zaostatka. Istu je prednost imao i West Ham nakon prvih 45 minuta, da bi na krilima Waynea Rooneyja u nastavku uslijedio preokret.

Vodeća momčad prvenstva još je jednom potvrdila poslovicu da Manchester United nikad ne valja otpisati. Premda su u prvom poluvremenu skrivili dva jedanaesterca i našli se u naizgled bezizlaznoj situaciji, Crveni vragovi su u nastavku utakmice postigli četiri pogotka i osigurali iznimno važna tri boda.

Ključno ime u redovima gostiju bio je Wayne Rooney, kao usamljeni napadač gotovo nevidljiv u prvom poluvremenu, ali ubojit i konkretan u posljednjih pola sata, kada je dobio podršku Javiera Hernandeza, a potom i Dimitra Berbatova.

Gledajući u cjelini, United je bio bolja momčad tijekom većeg dijela utakmice. Vrlo dobro je otvorio susret na Upton Parku, no dvije obrambene pogreške skupo su ih stajale.

Prvo je Patrice Evra u 11. minuti igrao rukom i skrivio kazneni udarac, kojeg je u pogodak pretvorio Mark Noble, a potom je Nemanja Vidić u 25. minuti srušio Carltona Colea, a Noble ponovno s bijele točke udvostručio prednost Čekićara.

Alex Ferguson više nije imao što izgubiti, u nastavku je u igru ubacio Javiera Hernandeza i vrlo riskantnom postavom krenuo spasiti što se spasiti može. Takav je raspored dao puno prostora vrlo opasnom Dembi Ba i Carltonu Coleu, no West Ham u nastavku nije znao zaprijetiti Tomaszu Kuszczaku.

Prvi korak prema preokretu United je napravio u 65. minuti. Slobodan udarac s 20 metara izveo je Rooney, prebacio živi zid i pogodio nebranjeni dio mreže za 2:1. Samo osam minuta kasnije, Rooney sjajno prima loptu od Antonija Valencije i pogađa donji desni kut Greenova gola.

U tim trenucima igrao je samo United i 11 minuta prije kraja utakmice došao do ipak zasluženog preokreta. Puno nereda u šesnaestercu West Hama napravio je Fabio, pokušao centrirati, a rukom je pritom igrao Matthew Upson, što je sudac Mason procijenio dovoljnim za jedanaesterac.

Ponovno je loptu uzeo Rooney i poslao Greena u jednu, a loptu u drugu stranu. Demoralizirane Čekićare šest je minuta prije kraja dokrajčio Chicharito Hernandez, dočekavši loptu u petercu West Hama i proslijedivši je u mrežu za konačnih 2:4.

• Peter Schmeichel03.04.2011. u 13:58
    Manchester ima 3 ekipu po snazi u Premiershipu. A pitanje je koliko su jači od Liverpoola i Tottenhama. Igrački su os Cityja, Chelsea i Arsenala (čini mi se) lošiji. Na golu djed VDS, stupovi momčadi Vidić i Ferdinand koji ovu sezonu igraju doslovno kao stupovi (što van stroja što ozlijeđeni)... [više na forumu]
    Peter Schmeichel
  • Obrisan korisnik02.04.2011. u 18:46
    u.n.i.t.e.d. united are the team for me....
  • Obrisan korisnik02.04.2011. u 18:25
    jebački karakter imaju ka momčad, onako okrenuti utakmicu u 15ak min na gostujućem terenu je stvarno za svaku pohvalu.. još kad se uzme u obzir da im to nije prvi put ove sezone - stvarno svaka čast..
  • Obrisan korisnik02.04.2011. u 16:48
    ne bih se složio za drugi žuti, faul je ali komentator je fenomenalno opisao situaciju: "sudac se odlično drži svog kriterija, ovo je faul, ali ne za žuti karton, davati žuti karton za svaki drugi prekršaj bilo bi apsurdno" ...i apsolutno se slažem s timinače, tekma super, lijepi golovi, i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.04.2011. u 16:38
    kada se ovako gleda, kao da zele igrati iz minusa, jer im to predstavlja nekakvu vrstu izazova... Manchester je uvijek i uvijek ce biti vrh svjetskog nogometa.