Premiership, 31. kolo, 02.04.2011, 16:00 h
Arsenal 0:0 Blackburn
Blackburn

Blackburn pomrsio račune Arsenalu

Marin Vuković • subota, 02.04.2011.

Arsenal nije izdržao pritisak kojeg mu je danas poslijepodne preokretom na Upton Parku nametnuo Manchester United. Topnici su 90 minuta lomili otpor Blackburna, no put do mreže Paula Robinsona nisu uspjeli pronaći.

Premda svjedočimo sezoni u kojoj se svaka prognoza može smatrati pretjerano hrabrom, nema sumnje da su nogometaši Arsenala večeras na Emiratesu napravili ogroman korak unatrag u borbi za naslov prvaka.

Nakon pobjede Manchester Uniteda nad West Hamom, tri su boda iz ogleda s Blackburnom predstavljali imperativ, no Wengerova se momčad morala zadovoljiti mršavim remijem bez pogodaka. Našeg Nikole Kalinića nije bilo u konkurenciji za sastav Blackburna.

Arsenal je dobro otvorio utakmicu, prema planu stvorio i nekoliko dobrih prilika pred vratima Paula Robinsona, no kako je vrijeme odmicalo Roversi su sve više uspijevali u svom glavnom naumu - razbijanju Arsenalova ritma.

Osim što su uspješno čuvali svoja vrata, uspjeli su gosti i zaprijetiti Arsenalu, prije svega zahvaljujući dvjema vrlo nesigurnim intervencijama još jednom neuvjerljivog Manuela Almunije.

Prilike pred vratima Blackburna u nastavku su se još više prorijedile, a kako je Arsenalu istjecalo vrijeme Wenger je u igru poslao Cesca Fabregasa, Marouanea Chamakha i Nicklasa Bendtnera.

Tračak nade za domaćina ukazao se 15 minuta prije kraja, kada je zbog nespretnog, ali i vrlo grubog prekršaja isključen Steven N'Zonzi. Arsenal je u završnicu ušao s brojčanom prednošću i stao pritiskati gostujuća vrata.

Najbolju priliku u samoj je završnici imao Bendtner, no njegov udarac glavom na gol crti zaustavio je Michel Salgado. Pokušao je glavom i Robin van Persie, no večeras nije bio Arsenalov dan.

Posljednji sučev zvižduk odnio je Topnicima dva važna boda, ostavio ih sedam bodova iza Manchester Uniteda, a publika na Emiratesu zvižducima je jasno pokazala što misli o izgledima Arsenala da prekine niz bez trofeja.

• Obrisan korisnik02.04.2011. u 23:53
    Iskreno, a to bi trebali priznati i navijaci Chlesea, Arsenala, itd, MUFC je sasvim zasluzio naslov i bila bi prava sportska nepravda ne osvojiti ga... Druga utakmica koju su gubili sa 2:0 i pobijedili, a bilo je i sa 2:0 na 2:2 protiv Aston Ville, pa "manjih" preokreta kad su gubili sa 1:0... Da... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.04.2011. u 22:10
    kalinić nije bio u konkurenciji za sastav.....ne znam kako je to moguće da jedan tako ključni igrač hrvatske reprezentacije nakon tako dobrih partija u hrvatskom dresu nije bio u konkurenciji. mora da bilić vidi nešto što njima promiče
  • Obrisan korisnik02.04.2011. u 21:47
    premjeršip gotov
  • Obrisan korisnik02.04.2011. u 21:26
    Ha ha ha , sreće kažeš, al jbga taj Arsenal "nema sreće" unazad 6-7 godina. Nemaju oni pobjedničkog karaktera i kontinuiteta.
  • danchy02.04.2011. u 21:14
    ma nije arsenal zaslužio, s igračem više nisu ih uspjeli pošteno pritisnut i stvorili sve šanse preko krila, ali onaj mutavi Van Persie nije uspio zabit. da, slažem se. MU prvak- zasluženo