Bundesliga, 30. kolo, 15.04.2011, 20:30 h
Mainz 05
Mainz 05 1:0 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Borna Rupnik • petak, 15.04.2011.

U dvoboju Mainza i posljednjeplasirane Borussije iz Mönchengladbacha na semaforu je pisalo 0:0 sve do tri minute prije kraja, kada se "ukazao" mladi napadač Andre Schürrle...

30. kolo njemačkog nogometnog prvenstva otvorili su Mainz i Borussia iz Mönchegladbacha, u potrazi za bodovima vrijednima Europske lige, odnosno prvoligaškog statusa.

Domaći su nogometaši češće prijetili u prvom poluvremenu, no ni gosti nisu bili bez svojih prigoda, pogotovo onih Reusa i Aranga. A drugo je poluvrijeme počelo odlično za Mainz jer je Hanke u 53. minuti zaradio drugi žuti karton i ostavio Borussiju s desetoricom na terenu.

No, Mainz nije uspio slomiti protivnika koji je nešto čak i pokušavao iz protunapada, u kojima su glavne uloge opet imali Reus i Arango, a tražili su u jednom navratu i kazneni udarac, na što je sudac Aytekin ostao nijem.

Ipak, u 87. minuti više im nije bilo spasa. Prostor za udarac otvorio se 20-godišnjem Andreu Schürrleu, njemačkom napadaču koji je opalio s više od 20 metara i smjestio loptu iza leđa još mlađeg vratara Marc-Andrea ter Stegena.

Schürrle je tijekom gotovo cijele utakmice bio velika "napast" za obranu Borussije, propustio je i nekoliko izglednih šansi, no jednim se potezom iskupio i donio Mainzu tri velika boda.