Bundesliga, 30. kolo, 16.04.2011, 18:30 h
Werder Bremen 1:1 Schalke 04
Schalke 04

Werder i Schalke remizirali

Josip Piršljin • subota, 16.04.2011.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 30. kola Bundeslige nogometaši Werdera i Schalkea podijelili su bodove u Bremenu. Remijem 1:1 Schalke je zauzeo deseto mjesto na tablici, a Werder se plasirao na jednu poziciju niže.

Nogometaši Schalkea prekinuli su niz od četiri uzastopne pobjede u domaćem prvenstvu i Ligi prvaka. Nakon slavlja protiv Intera, čime su izborili polufinale najjačeg europskog klupskog natjecanja, igrači Ralfa Rangnicka odigrali su neriješeno na gostovanju u Bremenu.

U prvom poluvremenu obje ekipe su imale nekoliko dobrih prilika za postizanje pogotka, no mreže se nisu tresle. Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imali su gostujući nogometaši u desetoj minuti kada se pred Timom Wieseom našao Raul, ali Španjolac nije uspio pronaći put do mreže.

Ubrzo nakon toga Werder je postigao pogodak, ali ga je sudac poništio zbog zaleđa. U 14. minuti susreta domaći su propustili realizirati veliku priliku za vodstvo kada je Sandro Wagner pucao s lijeve strane, a njegov pokušaj zaustavio Manuel Neuer. Na drugoj strani još se jednom u izglednoj situaciji našao Raul koji nakon ubačaja Atsuta Uchide glavom puca prema Wieseu, ali vratar Werdera je bio na mjestu.

Igrači Thomasa Schaafa bolje su zaigrali početkom drugog dijela, a blizu gola bili su u 54. minuti kada je Marko Marin opasno tukao prema vratima Schalkea, ali nedovoljno precizno. Ipak, do vodstva su došli u 59. minuti. Claudio Pizarro je srušen u kaznenom prostoru gostiju, a sudac pokazuje na bijelu točku. Neuer je obranio prvi pokušaj Wagnera, no udarac iz odbijanca nije mogao zaustaviti.

Prednost nogometaša iz Bremena trajala je samo četiri minute. Schalke je uzvratio brzom akcijom u kojoj je Uchida odlično ubacio za nečuvanog Edua, a Brazilac glavom izjednačuje na 1:1. Do kraja utakmice Werder je imao još nekoliko prilika za pobjedu, no bod gostima sačuvao je Neuer.